Geri Dön
EkonomiRAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdi

RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdi

Cizreli Ramazan Bülbül’ün 28 yıl önce Kazakistan’a giderek kurduğu çikolata fabrikasıyla temelleri atılan RAMS, inşaattan sağlığa, eğitimden turizme farklı alanlarda büyüyerek Kazakistan’ın üç büyük inşaat şirketinden biri oldu.

RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdi

EKONOMİ SERVİSİ - Bülbül ailesinin ikinci kuşak temsilcileri ise Kazakistan’daki işleri devam ettirirken Türkiye’ye de yatırım yapma kararı aldı. 2020’de Gaziantep’teki Liv Hospital’ı inşa eden RAMS, şimdi de İstanbul, İzmir ve Ankara’da yatırımlara başlıyor.

‘Krediye tövbeliyiz’

İstanbul Bahçelievler’de 1.3 milyar liraya aldıkları arazi üzerine 4 milyar liralık yatırımla proje geliştireceklerini belirten RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül, İzmir’e de hastane kurmak istediklerini açıkladı. Bülbül, halen İstanbul Şerifali’de 600 dairelik konut, Bodrum’da da bir otel ve 25 villalık turizm projelerinin sürdüğünü anlattı. Bülbül, “Kredi kullanmaya tövbeliyiz. Tüm işlerimizi özkaynakla yapıyoruz. Türkiye’de inşaat ‘sat-yap’a dönmüş. Ama biz ‘yap-sat’çıyız. Bir proje yüzde 75-80 tamamlanmadan tek bir daire bile satmayız” dedi.

Faruk Bülbül, Dubai’de de süren projeleri bulunduğunu, Almanya ve Tayland’da ise yatırım fırsatlarını araştırdıklarını kaydetti.

Kentsel dönüşüm

RAMS Türkiye CEO’su Devran Bülbül de Şerifali’de süren projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Bu bir kentsel dönüşüm projesi. Aks Yapı yedi yıl önce başlamış. Ancak proje sürdürülememiş, hak sahipleri mağdur olmuş. Biz bunu görünce konuya duygusal yaklaştık. 220 hak sahibine şimdiye kadar ödenmemiş kira yardımı vs. haklarını ödedik. Şu anda projenin yüzde 75’i tamamlandı. Haziranda teslim edeceğiz.” Devran Bülbül, bundan sonra sorunsuz kentsel dönüşüm projelerine girmek istediklerini söyledi.

 

TBMM Başkanı Şentop'tan erken seçim soruna net cevap
Haberler peş peşe geldi! Şu an sadece 59 tane var
Kabine'de görev değişimi! Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı
Osman Sınav'dan çok konuşulacak bir dizi
Sosyal medyayı salladı! Nişan yüzüğüyle ilgili gerçeği öğrenince...
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cenazesinde dikkat çeken kare! Eski eşine böyle veda etti
KKTC Cumhurbaşkanı Milliyet’e konuştu: Rumlar için kötü haber
Gün sayıyor! '1 milyon satırdan fazla kod kullanıldı' İlk kez görüntülendi...
Başkan açıkladı: Transfer için Fenerbahçe ile anlaştık
Özel şoför kameraların önüne geçti! Evin anahtarı Hadise'de
İstanbul'da bir garip olay! Saatlerce yalvardılar
Transferi açıkladı: Sezon sonunda Uğurcan Çakır vedalaşacak
Hayat veren buluş! Türkiye'nin kaderini değiştirecek
Serenay'dan 'aşk' çıkışı! Umut Evirgen'in ailesi istemedi mi?
Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarına sen de katıl!