Geri Dön
DekorasyonPergola: arabanızı korumak için modern bir çözüm!

Pergola: arabanızı korumak için modern bir çözüm!

Pergola, bir bahçeye veya terasa yerleştirilen ve genellikle dikdörtgen şeklinde olan sabit bir dekoratif dış mekan elemanıdır. Evinizde garajınız yoksa özellikle kullanışlıdır. Pergola farklı malzemelerden yapılabilir ve iki veya dört direk ile desteklenen yatay bir çerçeveden oluşur. Peki, arabanızı korumak için bir pergola nasıl seçilir?

Pergola: arabanızı korumak için modern bir çözüm!

Bahçede pergolalar hem dekoratif, hem de işlevsel amaçlı kullanılıyor. Gölge sağlamak aynı zamanda arabanızı güneşe ve doluya karşı korumak için pergoladan faydalanabilirsiniz.

Araba fiyatları malum, arabasını korumak isteyenler pergola yaptırabilir. İklim değişiklikleri nedeniyle dolu vb. ekstra doğa olayları da arttığı için aracınızın tahrip olmaması için önlem almakta fayda var.

Garajınız için bir pergola seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Aracımız için mükemmel bir sığınak arıyorsanız, bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmamız gerekecek: Aracımızın bahçede kaplayacağı boyutları ve garajın iç ölçülerini hesaba katmak çok önemlidir. Bu hesaplamaları doğru yaparsanız daha sonra arabayı garajın içinde kolayca hareket ettirebilir ve kapıları sorunsuz açabilirsiniz. Pergola, tüm yıl boyunca güneşe veya kötü hava koşullarına karşı arabanıza barınak sağlar. Pergola çeşitleri çoktur ve çok sayıda ihtiyacı karşılar.

Tentenin aksine pergola daha dayanıklıdır, bu nedenle bahçenizde daha uzun süre dayanır. Tüm ihtiyaçlara uyarlanmış farklı tipte pergolalar mevcuttur. Çıkarılabilir pergolanın (alüminyum, ahşap veya diğer malzemelerden yapılmış olsun) en dayanıklı olmadığını unutmayın. Daha sonra büyük veya küçük arabanızı barınaklarınızdan korumak için evinizin yüzeyine monte edilebilen ekli pergola vardır.

Pergolanız için malzeme seçimi

Ahşap veya daha az heybetli olan irili ufaklı demir modeller, ve otomatik sisteme sahip bioklimatik pergolalar bulunmaktadır. Son olarak, eşyalarınızı da koruyan açılır kapanır branda çatı pergola bulunmaktadır. Bu, biyoklimatik pergolaya çok daha ucuz bir alternatiftir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler