Geri Dön

2019 Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu...

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için tarih belli oldu. İşte milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren 2019 Üniversite sınavı tarihi...

2019 Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu...

2019 yılında Üniversite sınavına girecek olan adaylar tarafından sınavın yapılacağı tarihler araştırılıyor. Geçen yıl ilk kez uygulanan YKS sınavı üç farklı test olarak uygulanmıştı. YKS sınavının ilk TYT Temel Yeterlilik Testi'nin ardından AYT Alan Yeterlik Testi bir gün sonra gerçekleştirildi. Bu sınavların dışında bir de Yabancı Dil Testi YDT sınavına katılmak isteyen adaylara uygulandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2019 YKS sınavına ilişkin tarihler belli oldu.

2019 YKS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter'dan yaptığı paylaşımda ÖSYM'nin yeni sınav takvimine ilişkin bilgi verdi.

Aygün paylaşımında, "2019-YKS, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak, öğrencilerimize başarılar dilerim." ifadesini kullandı.

1977 model otomobil ilk günkü orijinalliğini koruyorEskişehir’de sahibinin satışa çıkardığı 44 yıllık otomobil ilk günkü orijinalliğiyle görenleri kendine hayran bırakırken, sıfır kilometre araç fiyatına olması ise dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber