Geri Dön

2020-2021 Eğitim yılında okullar ne zaman açılacak? Telafi eğitimi hangi tarihte başlıyor, kaç gün?

Okullar ne zaman açılacak sorusu gündemden düşmüyor. Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı okulların açılma tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Aynı zamanda corona virüs salgını nedeniyle başlayan uzaktan eğitim yerini telafi eğitime bırakacağı duyuruldu. Peki telafi eğitim ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek? Öğrencilerin merakla araştırdığı bir diğer soru ise telafi eğitime katılmak zorunlu mu?

2020-2021 Eğitim yılında okullar ne zaman açılacak? Telafi eğitimi hangi tarihte başlıyor, kaç gün?

2019-2020 Eğitim yılı, Mart ayının ortasında başlayan corona virüs salgını nedeniyle uzakan eğitim şeklinde devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde olan öğrenciler EBA TV'den derslerini takip edebiliyor. Birkaç aydır süren bu eğitim şekli için öğrenciler, veliler ve öğretmenler arayışa geçiyor. Peki uzaktan eğitim ne zaman bitecek, okullar ne zaman açılacak? Telafi eğitim ne zaman başlayacak, zorunlu mu olacak? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okullar Eylül ayında açılacak. Telafi eğitimi tarihleri ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı. İşte özel ve devlet okulları için merak edilen o tarihler...

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Özel okullar için 15 Ağustos tarihinde başlayacak olan telafi eğitimi, devlet okullarında 31 Ağustos'ta başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

 

Şelale yamacından düşen kadın kurtarıldıBursa'nın Kestel ilçesinde, yamaçtan düşüp yaralanan kadın arama kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber