Telafi Eğitimi

Telafi Eğitimi

Son dakika telafi eğitimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan telafi eğitimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan telafi eğitimi haber sayfamızda...

Telafi Eğitimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 425 telafi egitimi haberi bulunmuştur.
Yeni baştan alfabe! Pandemi eğitimi vurdu
Yeni baştan alfabe! Pandemi eğitimi vurduTüm dünyada öğrencilerin çoğu yüz yüze eğitime başladı. Ancak yapılan araştırmalar ilk ve orta öğretimdeki öğrencilerin matematikte 5, okuma becerilerinde 4 ay geride olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye’de de benzer durum yaşanıyor. Uzmanlara göre ilkokulda 1 yıllık eğitim, 10 yıla bedel. O nedenle öğrenme kayıplarını azaltmak için her gün 1 saat olmak üzere 1 yıllık telafi programı şart.
18.09.2021Eğitim
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyor
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimle ilgili yeni bir video paylaşım yaptı. Yeni dönemin başladığını belirten Selçuk, 'Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık.' dedi.
5.08.2021Haberler
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Eylül’de okullar açıldığında telafi eğitiminin süreceğini, ailenin talebiyle ilköğretimde öğrencinin sınıf tekrarı yapabileceğini söyledi. Tarım çalışanlarının yoğun olduğu bölgelere mobil okullar kuracaklarını belirten Selçuk, yerel yerleştirmede eşitlik olması durumunda öğrencilerin tümünün kaydının yapılacağını kaydetti.
12.07.2021Eğitim
Son dakika... MEB duyurdu! İşte 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi
Son dakika... MEB duyurdu! İşte 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek
7.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandı
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. 81 ilde 22 bin okulda etkinliğin planlandığını söyleyen Bakan Selçuk önemli bilgiler verdi.
7.07.2021Gündem
Telafi eğitimi hayatlarına renk kattı
Telafi eğitimi hayatlarına renk kattıMEB, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı Türkiye genelinde uygulanıyor. Pandemi nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim öğretim yılında ortaya çıkan öğrenme kayıplarını gidermenin yanı sıra sosyal, duygusal ve fiziksel etkinliklerle öğrencileri desteklemek amacıyla düzenlenen eğitimler, 31 Ağustos’a kadar sürecek.
7.07.2021Eğitim
Telafi eğitimi ne zaman, nasıl olacak? MEB telafi eğitimi zorunlu mu?
Telafi eğitimi ne zaman, nasıl olacak? MEB telafi eğitimi zorunlu mu?Telafi eğitimi bugün başladı. Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrenciler için hazırlanan 'Telafide Ben de Varım' programı İstanbul'daki okullarda başladı. Peki, telafi eğitimi ne zaman, nasıl yapılacak? Telafi eğitimi zorunlu mu?
5.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! '15 bin mahalle belirledik'
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! '15 bin mahalle belirledik'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında "Türkiye'de 15 bin mahalle belirledik. Bu mahallelerdeki birer okulumuzu, okul dışı saatlerde ve hafta sonlarında halk eğitim merkezine dönüştürüyoruz." dedi.
5.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Ziya Selçuk'tan velilere telafi eğitimi çağrısı
Son dakika... Bakan Ziya Selçuk'tan velilere telafi eğitimi çağrısıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitimiyle ilgili velilere son dakika çağrısında bulundu. Bakan Selçuk, çocukların eğitimlerinin hayat boyu sürdüğüne işaret ederek, "Tam da bu yüzden salgın durumunda ortaya çıkan öğrenme açıklarımız, sosyal duygusal açıklarımız için bir fırsat oluşmuş durumda. Lütfen çocuklarınızı mecazi olarak bir yaz okulu mahiyetinde olan 'telafide ben de varım' faaliyetlerine gönderin." dedi.
5.07.2021Gündem
Mesleki eğitimin lise diplomalı ilk mezunları
Mesleki eğitimin lise diplomalı ilk mezunlarıMillî Eğitim Bakanlığı’nca yapılan düzenlemenin ardından bu yıl ilk defa 20 bin dolayında usta, telafi programını tamamlayarak “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması” imkanına kavuştu.
5.07.2021Eğitim
Yaz tatili ne zaman, hangi tarihte bitiyor 2021? MEB 2021-2022 eğitim öğretim takvimi
Yaz tatili ne zaman, hangi tarihte bitiyor 2021? MEB 2021-2022 eğitim öğretim takvimiOkullar 2 Temmuz tarihinde dönemi sonlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 - 2022 eğitim ve öğretim yılı takvimini açıklamıştı. Milyonlarca öğrenci, yeni başlayan yaz tatilinin ne zaman sonlanacağını sorguluyor. Öncesinde MEB, Telafide Ben de Varım programı ile telafi eğitiminin başladığını bildirdi. İşte, MEB takvimi...
4.07.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor, zorunlu mu? MEB Telafide Ben De Varım programına giriş...
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor, zorunlu mu? MEB Telafide Ben De Varım programına giriş...Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Telafide Ben de Varım programı ile yaz döneminde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, tüm dönem boyunca TRT EBA üzerinden gerçekleştirilen uzakta eğitim sürecini tamamladı ve 2 Temmuz günü yıl son buluyor. Peki, MEB telafi eğitimi ne zaman başlıyor?
4.07.2021Gündem
Basılı karneler bugün veriliyor
Basılı karneler bugün veriliyorİlkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci bugünden itibaren yaz tatiline giriyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen 2020-2021 eğitim öğretim dönemi sona erdi.
2.07.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gençlerle rafting yaptı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gençlerle rafting yaptıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim Sümbül Dağı'nın eteğinde, Zap Suyu'nda yapacağımız çok işler var. Çocuklarımızın bu ülkenin bayrağını daha yükseklere taşıyacak bir enerjiyle dopdolu olmalarını çok önemsiyorum." dedi.
30.06.2021Haberler
Dünya ülkelerinin telafide yol haritası
Dünya ülkelerinin telafide yol haritasıPandemi nedeniyle okulların kapısını kapatan ve eğitimi uzaktan yapmak zorunda kalan ülkeler, öğrenme kayıplarını gidermek için yol haritası çiziyor.
23.06.2021Eğitim
Telafi eğitimi başladı mı, başvurular ne zaman sona eriyor? MEB Telafi eğitimi zorunlu mu?
Telafi eğitimi başladı mı, başvurular ne zaman sona eriyor? MEB Telafi eğitimi zorunlu mu?Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Karnelerin alınması ile birlikte telafi eğitimi ile ilgili ayrıntılar da merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı telafi eğitimi programı için başvurular 21 Haziran'da başlıyor. Başvurular için son gün 2 Temmuz. Peki telafi eğitimi zorunlu mu?
22.06.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman? Telafi eğitimi başvurusu ve Telafide Ben de Varım programı
Telafi eğitimi ne zaman? Telafi eğitimi başvurusu ve Telafide Ben de Varım programıTelafi eğitimi başvurusu ne zaman? 2020-2021 eğitim yılı sonu ve karnelerin dağıtılması ile birlikte telafi eğitimi ile ilgili aramalar artıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre öğrenciler telafi eğitimi alacak. Peki, telafi eğitimi başvurusu ne zaman yapılacak? Telafide Ben de Varım programı ile ilgili detaylar.
19.06.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021? Telafi eğitimi başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?
Telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021? Telafi eğitimi başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?Öğrencilerin gündeminde telafi eğitimi yer alıyor. Karneler, e-Okul üzerinden öğrencilerin erişimine 18 Haziran 2021 tarihinde erişime açıldı. Telafi eğitimin başlamasına kısa bir süre kaldı. Peki telafi eğitimi ne zaman başlıyor 2021?
18.06.2021Gündem
Son dakika... 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'da erişime açıldı
Son dakika... 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'da erişime açıldıMilli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri yarın e-Okul'dan erişime açıldı.
18.06.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman? Telafide Ben de Varım programı nedir?
Telafi eğitimi ne zaman? Telafide Ben de Varım programı nedir?Telafi eğitimi ne zaman başlıyor? 2020-2021 eğitim öğretim yılı sona eriyor. Öğrenciler 18 Haziran'da dijital ortamda e okul üzerinden karnelerini alacak. Telafi eğitimi ise 5 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Peki, telafi eğitimine başvurular ne zaman? İşte Telafide Ben de Varım uygulaması ile ilgili merak edilenler.
18.06.2021Gündem
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Karneler nasıl dağıtılacak, okullar ne zaman kapanacak?
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? Karneler nasıl dağıtılacak, okullar ne zaman kapanacak? Milyonlarca öğrenci heyecan dolu. Bugün büyük gün. Yıl sonu karnelerini almak için sabırsızlanan öğrenciler peş peşe araştırıyor. Karneler ne zaman verilecek, okullar ne zaman kapanacak? Karneler nasıl alınacak, okula gidilecek mi? sorularına yanıt aranıyor. İşte bugün karne notlarını görmek isteyen öğrencilerin bilmesi gerekenler...
18.06.2021Gündem
Karneler veriliyor ama eğitime devam
Karneler veriliyor ama eğitime devamPandemi nedeniyle çoğunluğu uzaktan eğitimle geçen zorlu bir yılın ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün dijital karnelerine kavuşuyor. Ancak okullarda eğitim, öğrencilerin gereksinimlerine göre 2 Temmuz’a kadar sürecek. 5 Temmuz-31 Ağustos’ta uygulanacak telafi eğitimleri kapsamında da okullar yaz boyu açık kalacak.
18.06.2021Eğitim
Son dakika haberi... Yarın e-Okul'da karneler yayınlanacak! Bakan Selçuk'tan flaş açıklama
Son dakika haberi... Yarın e-Okul'da karneler yayınlanacak! Bakan Selçuk'tan flaş açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın e-Okul'da yayınlanacak olan karneler öncesi yüz yüze eğitime ilişkin önemli bilgiler verdi. Eylül ayını işaret eden Bakan Selçuk tam zamanlı eğitime geçişle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Öte yandan gözler 21 Haziran'a çevrildi. İşte haberin ayrıntıları...
17.06.2021Gündem
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildi
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildiGelen son dakika haberine göre; 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin gözler 18 Haziran'a çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merakla beklediği karnelerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte haberin ayrıntıları...
14.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Telafi eğitiminin detayları ortaya çıktı!
Son dakika haberi... Telafi eğitiminin detayları ortaya çıktı!Gelen son dakika haberine göre; telafi eğitiminin detayları belli oldu. Öğrenciler il ayrımı yapılmaksızın kendilerine en yakın okulda telafi eğitimi alabilecek. Eğitim faaliyetine başlanabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek. Özel eğitim öğrencileriyle ilgili faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak.
11.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

telafi eğitimimebeğitimMilli Eğitim BakanıZiya Selçuk

Telafi Eğitimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.