Geri Dön
Gündem2021 Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni eğitim öğretim yılı üniversitelerin açılış tarihi

2021 Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni eğitim öğretim yılı üniversitelerin açılış tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okulların açılış tarihi ile ilgili açıklama geldi. MEB'e bağlı okullar 6 Eylül'de yeni eğitim ve öğretim yılına başlayacak. Peki, üniversiteler için durum ne? Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? İşte üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son dakika gelişmeleri.

2021 Üniversiteler ne zaman açılacak? Yeni eğitim öğretim yılı üniversitelerin açılış tarihi

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Aşılamanın hızla devam etmesi ile birlikte üniversiteler için de akademik takvim netleşmeye başlıyor. 18 yaş üstü kişilerin aşılanmasıyla birlikte Eylül ayında üniversitelerin açılmasına karar verildi. Peki üniversiteler ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını bildirmişti.

 

Eski eşi tarafından öldürülen Ülkü Ocakları yöneticisi Hayriye, toprağa verildiAntalya’nın Döşemealtı ilçesinde eski eşi Mehmet Ayata tarafından tabancayla vurularak öldürülen Hayriye Alkutay (30), gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler