Gündem 3 bölgede terör örgütüne peş peşe darbeler!

3 bölgede terör örgütüne peş peşe darbeler!

24.09.2023 - 15:25 | Son Güncellenme:

Terör örgütlerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ederken son haberler Irak'ın kuzeyi, Barış Pınarı bölgesi ve Hakkari'den geldi.

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini paylaştı.

Haberin Devamı

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Terör örgütü PKK’ya yönelik Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarımız hız kesmeden devam ediyor. Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi. Teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam edeceğiz.

3 PKK/YPG'Lİ TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığındaki teröristlere de operasyon düzenlendi. MSB'den yapılan açıklamada, 'Tek amaçları bölgeyi kana bulamak olan PKK/YPG’li teröristlere hak ettikleri gibi müdahale ediyoruz! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 3 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi.' denildi.

Haberin Devamı

HAKKARİ'DE 3 AYRI MAĞARA BULUNDU

Öte yandan bir operasyon haberi de Hakkari'den geldi. İçişleri Bakanlığı bölgede terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda 3 ayrı mağaranın tespit edildiğini duyurdu.

Operasyonun detaylarını da paylaşan İçişleri Bakanlığı'nda şu açıklama yapıldı; Hakkari'de yakalanan teröristlerin gösterdikleri 3 ayrı mağarada BTÖ'ye ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hakkari İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan çalışmalar neticesinde Şemdinli kırsalında BTÖ’ye ait sığınak,barınak,silah ve mühimmatın bulunduğu bilgisinin alınması üzerine Şemdinli kırsalında Şehit Jandarma Onbaşı Özgün Özdemir operasyonu düzenlendi.

* Operasyon kapsamında iki katlı olduğu tespit edilen 1️. mağarada:
- 1 adet Doçka ağır makinalı tüfek ve mühimmatı
- Muhtelif yaşam malzemesi,

* 2 katlı olduğu tespit edilen 2. mağarada:
- 81 mm havan mühimmat başlığı ve mühimmatı ele geçirildi.

* Bulunan 3. mağarada ise
- Bixi makinalı tüfek ve çok sayda mühimmatı,
- Kanas keskin nişancı tüfeği ve mühimmatı
- Kaleşnikof tüfeği ve mühimmatı
- RPG-7 anti personel mühimmatı
- RPG-7 anti tank mühimmatı
- OGE-7 mühimmatı
- Taaruz tipi el bombası
- Savunma tipi el bombası ele geçirildi.

Operasyonu gerçekleştiren kahramanlarımızı tebrik ediyoruz. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.