Geri Dön
GündemALES ne zaman yapılacak? ALES/3 saat kaçta başlayacak?

ALES ne zaman yapılacak? ALES/3 saat kaçta başlayacak?

ALES için geri sayım baladı. ÖSYM tarafından yapılacak olan ALES/3 için giriş yerleri belli oldu. Kimliklerini kaybeden adaylar için sınav günü nöbetçi nüfus müdürlükleri de açık olacak. Peki, ALES/3 sınav yerleri nasıl sorgulanır?

ALES ne zaman yapılacak? ALES/3 saat kaçta başlayacak?

Geçmiş yıllarda ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda 2 defa yapılan fakat yoğun talep nedeniyle Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 2018'den itibaren yılda 3 kez düzenlenmesi kararı alınan ALES için artık saatler kaldı.

Sorular, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik değil, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

ALES/3'e katılacak adaylardan kimliğini kaybedenlerin mağdur olmaması için illerde nöbetçi nüfus müdürlükleri görev yapacak. Sınav günü açık olacak nöbetçi nüfus müdürlüklerinin listesine ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabilecek.

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

ALES/3 17 Kasım 2019 tarihinde yapılacak. 10.15'te başlayacak olan ALES 150 dakika sürecek.

ALES sonuçlarının da 12 Aralık 2019 tarihinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar elektronik ortamda öğrenilecek.

ALES SINAV YERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
El freni unutkanlığı faciaya neden oluyordu! O anlar kameradaArnavutköy'de iddiaya göre sürücüsünün el frenini çekmeden lastik değiştirmeye çalıştığı TIR, harekete geçerek yolda giden motosiklete çarptı. Feci kazada motosikletteki 2 kişi ağır şekilde yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler