Geri Dön

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı! ALES 2 sınav yeri nasıl, nereden alınır | ALES ne zaman?

ALES giriş belgesi sorgulama! Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. Binlerce adayın merakla bekledikleri 2020-ALES-2 sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, ayrıntılar...

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı! ALES 2 sınav yeri nasıl, nereden alınır | ALES ne zaman?

ÖSYM, ALES'e girecek adayların sınava girecekleri okul ve sınıfı içeren sınav giriş belgelerini açıkladı. 6 Aralık tarihinde ülke genelindeki belirlenen sınav merkezlerinde yapılacak ALES-2 için geri sayım başladı ve ÖSYM beklenen sınav yerlerini de adaylara duyurdu. ALES 2 ne zaman?

ALES GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

06 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 06 Aralık 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ALES-2 SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA...

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı ALES 2 sınav yeri nasıl, nereden alınır | ALES ne zaman

Tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat ettiYavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet