Geri Dön
GündemAÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman başlıyor, nasıl yapılır?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman başlıyor, nasıl yapılır?

AÖF güz dönemi sona erdi, bahar dönemi için geri sayım başladı. Öğrenciler kayıtların başlamasını beklerken "AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman başlıyor, nasıl yapılır?" diye soruyor.

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman başlıyor, nasıl yapılır?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri için gün sayılıyor. Daha önce bu işlemi yapmayan ya da unutanlar "AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman başlıyor, nasıl yapılır?" sorusuna cevap arıyor. İşte konuya dair bilgiler...

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme 7 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00'da başlayıp 18 Şubat Cuma günü saat 17.00'de sona erecek.

AÖF KAYIT VE DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Öğrenci, ders seçimini (ekle/sil); kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o dönem için yapar ve sonradan itiraz edemez.

Öğrenci tarafından ders seçilmediğinde o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelmez.

Öğrenciler FF harf notlu derslerini seçmeyebilir. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamayacaklarından, seçmedikleri FF harf notlu dersleri dersin açıldığı sonraki dönem/dönemlerde almak zorundadır.

Ders seçimine göre ödemesini yapan öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla, seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilecek veya yeni ders ekleyebilecektir.

Yeni ders durumuna göre Dönem Öğretim Gideri farkı oluşan öğrenci, fark borçlarını bahar dönemi için 21 Mart-01 Nisan 2022 tarihlerinde ödeyebilecektir. Bu tarihten sonra yasal faiz başlatılacaktır.

2021-2022 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrencilerin bahar döneminde ders seçimi yapmaları gerekir. 2021-2022 Öğretim Yılında yeni açılan programlara (Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Ön Lisans, Görsel İletişim Tasarımı Lisans, İktisat (İngilizce) Lisans, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) Lisans Programları) kayıt yaptıran öğrenciler kayıt yenileme dönemlerinde üst yarıyıldan ders seçimi yapamayacaktır.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ 2022

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 02- 03 Nisan 2022

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 21- 22 Mayıs 2022

Yaz Okulu Sınavı: 06 Ağustos 2022