Geri Dön

Şubat celp dönemi Askerlik yerleri açıklandı! 2000/1 Askerlik yerleri e-Devlet sorgulama ekranı

Askerlik yerlerinin E-devlet üzerinden açıklandı. Şubat celp döneminde silahaltına alınacak olan binlerce yükümlü askerlik yapacakları kışla ve birlikleri sorgulamaya devam ediyor. Askerlik hizmetini hangi statüde yerine getireceğini merak eden adaylar e-Devlet üzerinde yer alan Bedelli askerlik sorgulama, Er Sınıflandırma Sonucu sorgulama ve Yedek Sunay sınıflandırma sonucu ekranları üzerinden sorgulama işlemlerini E-devlet'e giriş yaptıktan sonra sorgulayabilecek. Askerlik hizmetini Yedek subay olarak yerine getirecek olan adaylar 30 Ocak. Er olarak yerine getirecek olan adaylar 26 Şubat tarihleri arasında sevk edildikleri birliklere teslim olacak.

Şubat celp dönemi Askerlik yerleri açıklandı! 2000/1 Askerlik yerleri e-Devlet sorgulama ekranı

2000/1 askerlik yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Ocak/Şubat/Mart 2020’de silahaltına alınacak yedek subay/astsubay, erler ile 2020’de bedelli askerlik yapacak yükümlülerin sınıflandırma sonuçları bugünden itibaren e-devlet ve Askerlik Şubesi Başkanlıklarından öğrenilebilecektir. 2020 yılı ilk celp döneminde silahaltına alınacak olan yükümlülerin askerlik yapacakları kışla ve birlikler e-Devlet üzerinden erişime açıldı. Askerlik yerlerini sorgulamak isteyen yükümlüler e-Devlet üzerinde yer alan Bedelli, Yedek Subay ve Er Sınıflandırma sonucu ekranı üzerinden sorgulama yapabilecek.

ASKERLİK YERLERİ NASIL SORGULANIR?

Askerlik yerleri açıklandığı andan itibaren E-devlet Er sınıflandırma sonucu veya yedek subay sınıflandırma sonucu ekranı üzerinden sorgulama yapabileceksiniz.

5. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

A. YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE YEDEK ASTSUBAY ADAYLARI 30 OCAK 2020 TARİHİNDE, ER/ERBAŞ STATÜSÜNE AYRILANLARDAN OCAK CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 30 OCAK 2020 TARİHİNDE, ŞUBAT CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 26 ŞUBAT 2020 TARİHİNDE, MART CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İSE 19 MART 2020 TARİHİNDE TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

27 Şubat 2020 Milliyet'te Gündem27 Şubat 2020 Milliyet'te Gündem

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber