Geri Dön

Askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri sorgulama linki için TIKLA, e-Devlet er sınıflandırma sonucu!

Corona virüs nedeniyle askerlik celp tarihleri ertelenmiş ve terhisler durdurulmuştu. Askerlikte ertelenen celp tarihleri tekrar başlıyor. Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda K.K.K. Sözleşmeli Er Temini ön başvuru sonuçlarının sonuçlandığını paylaştı. Askerlik yerleri e-Devlet'te açıklandı. Peki askerlik sevk tarihi 2020 nasıl öğrenilir? İşte e-Devlet askerlik celp tarihi ve yeri sorgulama ekranı...

Askerlik yerleri açıklandı! Askerlik yerleri sorgulama linki için TIKLA, e-Devlet  er sınıflandırma sonucu!

e-Devlet askerlik celp tarihi ve yerleri sorgulama ekranı silah altına alınmayı bekleyen gençler tarafından araştırılıyor. Corona virüsten dolayı askere alınacakların sevk işlemlerinin ertelenmesinden sonra askerlerin celp işlemleri ile ilgili açıklama gelmişti. Askerlik celp tarihinin e-Devlet'te açıklandı. İşte e-Devlet askerlik celp tarihi ve yeri sorgulama ekranı...

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Askerlik yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı.

E-DEVLET ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ASKER ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Erdoğan açıklamasında; Milli Savunma Bakanlığının atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetlerinin 1 Haziran'da, celp işlemlerinin 5 Haziran'da, bedelli askerlik işlemlerinin ise 20 Haziran'da yeniden başlayacağını ifade etti.

MSB PAYLAŞTI

T.C. Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabın yapılan paylaşımında K.K.K. Sözleşmeli Er Temini ön başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

K.K.K. SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Askerlik yerleri açıklandı Askerlik yerleri sorgulama linki için TIKLA, e-Devlet  er sınıflandırma sonucu

"ASKERLİK İLE İLİŞKİSİ YOKTUR" NE ANLAMA GELİYOR?

Sosyal medyada 'askerlik ile ilişkisi yoktur' ifadesi ile ilgili paylaşımlar yapılıyor. 'Askerlik ile ilişkisi yoktur' ifadesinin ne olduğu ise merak ediliyor. Askere alınmak için sınıflandırılmış yükümlü ifadesinin yer alması gerekiyor.

SEVK TARİHLERİ NE ZAMAN?

Er ve erbaşlar için 1. grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 olacak.

İlk grup sevk belgesini 1-5 Haziran tarihleri arasında alabilecek.

Haziran grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 20 Haziran 2020 olacak. Bu grup ise 16-20 Haziran tarihleri arasında sevk belgelerini alabilecekler.

Yedek subay ve astsubay adayları, er ve erbaşların ikinci grubu ve ertelenen nisan grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 29 Haziran 2020 olacak. Bu grup içerisinde yer alanların sevk tarihleri ise 25-29 Haziran olacak.

TERHİSLER NE ZAMAN OLACAK?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber