Geri Dön

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta olacak? 5 Temmuz Ay tutulması etkileri nelerdir? İşte 12 burç üzerindeki etkisi...

Ay tutulması için günün ilk saatlerinde meraklı arayış başladı. Bugün yaşanacak olan ay tutulmasının ne zaman olacağı araştırılıyor. Vatandaşlar arasında tartışma konusu olan ve etkilerinin neler olacağı araştırılan ay tutulması ne zaman, saat kaçta olacak? 5 Temmuz 2020 bugün meydana gelecek olan ay tutulması etkileri neler? İşte ay tutulması zamanı ve etkileri...

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta olacak? 5 Temmuz Ay tutulması etkileri nelerdir? İşte 12 burç üzerindeki etkisi...

Kandilli Rasathanesi tarafından ay tutulması ile ilgili bilgiler paylaşılmaya devam ediyor. 5 Temmuz 2020 günü tutulacak ay ülkemizden görülecek mi merak ediliyor. Ay tutulması nerede, ne zaman, saat kaçta olacak? Ay tutulması etkileri neler olacak? İşte bu tarz konulara ilgi duyan vatandaşlar için ay tutulmasına dair bilinmesi gerekenleri haberimizde derledik.

AY TUTULMASI TÜRKİYE'DEN İZLENEBİLECEK Mİ?

5 Temmuz 2020 gününde olacak ay tutulması ülkemizden izlenemeyecek.

AY TUTULMASI NEREDE OLACAK?

En batısı hariç Afrika ve Avrupa'nın batısında tutulma devam ederken Ay batacak. Tutulmanın tamamı:Afrikanın batısı Atlas Okyanusu, Kuzeyi dışında Amerika kıtası’nda izlenecek. Büyük Okyanus,Polinezya ve Yeni Zelenda’ da Ay tutulmuş doğacak.

AY TUTULMASI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta olacak 5 Temmuz Ay tutulması etkileri nelerdir İşte 12 burç üzerindeki etkisi...

AY TUTULMASI ETKİLERİ

KOÇ

İş - statü konusunda kendinize ve yeteneklerinize güvenmeniz yeterli; ancak şu an üzerinde çalıştığınız alan gerçekten anılmak istediğiniz alan mı? Coşkulu bir başarmışlık hissi uyandıracak mı elde ettikleriniz? Kendinize sorun; gerçekten istediğiniz bu mu? Kök aile ya da iş konusundaki seçimlerinizde mana maddeye ağır basıyorsa daima kazanırsınız. Üstleriniz ve ailenizle iletişimlerinizde samimi olmak, dikkatli ve stratejik olmaktan değerlidir. Yeni sizi kendi tarihinizin sayfalarınızda yazmaya başlayın. Hakiki insan statüsüne talip olun!

BOĞA

Eğitimler ve seyahatler açısından biraz yorucu bir tempo yolda olsa da genişlemiş, dar alandan çıkmış hissedeceğiniz deneyimler sizi kendinize getirecek. Eski formüller işe yaramadı. Artık size iyi gelecek ve yaşamınızı değerli kılacak deneyimleri bizzat kendiniz başlatın. Dışarıdan, uzaktan medet umarak yaşamak ya da yakın çevrenizi düzeltmeye çalışmak, enerji ve zaman kaybından öteye gitmez. Siz geniş düşündükçe, etrafınızdaki kazanımların da size ilerleyeceği yollar, seçenekler genişler ve kazanırsınız. Yolunuz aydınlığa doğru olsun.

İKİZLER

Parasal kaynakların artışını siz bile durduramazsınız, direnciniz kırıldı. Kendinize ''olsa da olmasa da'' mesajını yasaklayın. Sürecin size sunduğu tüm deneysel zenginliklerden keyif alın ki, olsun! Aşkta ve parada rehberiniz içinize sinen seçimler ve içinizden gelen sesler olmalı. Farklı kişiler, yollar, düşünceler iz bırakacak farklı gelecekler yaratmanızda ilham verici mesajlar olarak hayatınıza girerler. Olumsuz kayıtların bu kadar kolay silinmesine şaşırmayın, emek verdiniz. İnsanın insanlığa yegane borcu ve sorumluluğu yaşamaktır, borcunuzu ödeme zamanındasınız.

YENGEÇ

Yaşam size iki kişilik oyunlarda oynamaktan çok daha önemli roller önerdi. Mutlu bir evlilik ve iyi ortaklıklar elbette hakkınız. Ben-biz köprüsünde yürüdüğünüz sürece bu yollarda sorun yaşamazsınız.Temel sorun, seçimler dünyasında kendinize perde arkasından yaklaşmanız. Yani istekleriniz, seçimleriniz sizden çok başkalarına ait. Hayal kırıklıklarınız da size ait değil dolayısıyla. Takılıp kaldığınız, daraldığınız ne varsa düşünmeyin; rahatlayın biraz. İyi bir zihinsel tatilin ardından ilişkilerde sorunların çözüldüğünü, dinamik kararlar alabildiğinizi, sevinçli haberler geldiğini göreceksiniz. Biz olmanın kutsal alanı sizi koruyacaktır.

ASLAN

Yaşamın rutinlerinin kutsanmış birer güzelliğe dönüşmesi sizin elinizde. İnsan bazen sahip olduklarının değerini fark etmekte geç kalıyor. Bu değerli farkındalık kapısına gelene kadar kim bilir neleri es geçtiniz. Her zaman ‘’yüksek enerjili siz’’i yücelten olaylar yaşamayı bekleyemezsiniz. Dışarıdan bir tetikle mutlu edilmeyi beklemek yerine, yaşama ettiğiniz sitemleri şükürlere dönüştürün. ''Mutlu değilsem mutsuzluk beni tutsak eder'' korkusundan sıyrılın. Şükür döngünüz mutluluk çarkını çevirmeye başlamak için sizin kaygılardan arınmanızı bekliyor. Zihnin en küçük alanını dahi cennete çevirebilirsiniz.

BAŞAK

Yaşamınız artık eskisi kadar renkli görünmüyor olabilir. Yaşamı kaçırdığınızı düşünerek üzülmeyin, bu olanları neden yaşadığınızı tekrar gözden geçirin. Aşk ve eğlence hayatınız yeniliklere hazır. Kazançlarla ilgili harakete geçebilirsiniz. Aileniz, çocuklarınız için harcayacağınız zaman ve her türlü enerji katlanarak geri dönecektir. Sosyal hayatın dinamizmi ya da insanlarla iletişim tek beslenme alanınız olmamalı. Bazen kalabalıklar içinde gölgede kalmak ve faydalı işler yapmak size kendi yaşamınızın en değerli sırlarını verebilir. Sahne sizin; içten dışa bir performans en iyisidir. Düşünce zincirleri kurun aşka ulaşan.

TERAZİ

Siz ev, emlak, taşınma konularında bir trafik yaşayabilirsiniz. Bu konularda sonuca ulaştıran gelişmeler için oldukça uygun bir dönem. İdealize ettiğiniz konu yuva teması olmalı, alım satım değil. Bu tutulmada kökler, aile ve ilişkiler açısından bağlılıklarınızı ve önceliklerinizi güncellemelisiniz. Siz zihninizde bir arınma ve toparlanma yaşadıkça dünyasal yenilikler, gelişmeler size yetişmek için yarışır. Ruhunuza bir yuva edindirmek için siz de kendinizle yarışın. Sağlıklı, mutlu ve güvenli hissetmek için dört duvara değil, sağlam bir duruşa ve yüzleşmeye ihtiyacınız var. Şahane bir dört duvar yolda bu arada. Bilmediklerinizi bildirmesini talep edin oyun kurucudan.

AKREP

Çalışın, yazın, çizin, okuyun ve aktarın tüm topladıklarınızı. Yakın çevrenizle başlayan etkileşim ufkun ötesinden de görünür olmak üzere. Eğitimlere ve kendinizi geliştirmeye verdiğiniz önem ve özen yaşamınıza yön verecek düzeye ulaşıyor. Artık uzak dediğiniz alanların, toprakların sizin için uzak olmadığı tescilleniyor. Yaşam amacınız olan ''dönüşüm'', yazılı ve sözlü paylaşımlar aracılığıyla insanları eğitmeye devam edecek. Vicdani ve oluşsal bir tercihin ticari kazanca dönüşmesi sürpriz değil. Yaşama dahil oldukça, insanlarla iletişimde kaldıkça kazanırsınız. İlahi olanın sesi olmaya talep çıkarın.

YAY

Tatmin olmamış, kazanmamış hissettiğinizde bile çevrenize adil ve nazik davranmanız en kıymetli özelliğiniz. Gündeminizde alım, satım, iş, para mevzuları varsa sonuç almak için uygun bir tutulma diyebiliriz. En iyisi ya da en doğrusu kavramları sizi oldukça yoruyor. Zihninizde bir tür devrime ihtiyaç var. Siz akışta olduğunuzda konfor alanlarınız size hizmet etmeye başlayacak ve kendinizi maddi-manevi var edebileceksiniz. Değerlerinizin resmini yeniden çizin ve ''benim hayatım'' olsun çizdiğiniz resim. Gerçekte ''en'' yoktur ''daha'' vardır. Daha mutlu olacağınız bir yaşam için daha fazla siz olmak gerekir. Daha fazla siz olduğunuzda, kaynağa ulaşıp mutlu olmak daha kolay olacak. Manayı maddeye çevirme göreviniz kutlu olsun.

OĞLAK

İş, para, aile, aşk ve aklınıza gelen hemen her konuda oldukça yorucu ve ertelenmiş evrelerden geçtiniz. Endişelenmeyin, sonlanan olaylar ve ilişkiler yeni başlangıçlara merhaba deme formülünüz. Daha önce ertelediğiniz adımlar şu anki savrulmuşluğunuzun sebebi. Kendinizden kaçmak için işe güce sarmayı alışkanlık edinen siz, tepeden tırnağa yeni yaşamınızı inşa ederken yine çalışacaksınız. Korkmayın, bu defa kendiniz olmaya çalışacaksınız. Kim olarak yaşayıp kimin izini kaybettirdiniz ruhunuza? Arayıp bulmanız gerekiyor. Bir ''iz sürücü'', gerçekte ne istediğini yolun sonunda mutlaka öğrenir. Yolun sonunda değil, başında olmayı seçin ve yenilikleri kabul edin. Yeni inançlar yaratma yolunuz açık olsun.

KOVA

Yaşamınızı değiştirecek iç görü ve ilhamlara kulak verin. Aldığınız ilhamı paylaşmak ve akıl yoluyla hayata geçirmek yaşamınızı güzelleştirecek. İlahi olana koşulsuz güvenin; en güçlü istek ve dilekleriniz işitilmektedir. Bu kısıtlanmaların, zorlanmaların, hatta saçma dediğiniz olayların bir sebebi var elbette. Artık geçmişte kendinize verdiğiniz ödevleri erteleyip görmezden gelemezsiniz. Sizin planınız bu dönüşümler serisindeki kendinizi yakalamak olmalı. Günlük yaşama dair ufak tefek düzenlemeleri yapın artık ve gerçek hedeflerinize doğru ilerlemeye başlayın. Yol güzel! Yol keyifli! Kendinden kendine giden bir zihnin eşsiz deneyimine hazır olun.

BALIK

İş arkadaşlarınız, içinde bulunduğunuz gruplar, dernekler, topluluklar artık yetmiyor; eksik bir şeyler var. Bu sosyal ortamlarda bir süredir sırası gelenin sahne performansı izleniyor ve pek bir yaratım gerçekleşmiyordu. Haliyle sizin de yaşam motivasyonunuz bu alandan artık beslenemiyor. Siz bir süre kendi adınıza yapmak istediklerinizi ve görevlerinizi yaparak yolunuza devam edin. Enerji dengelenir ve birlikte devam etmeniz gerekirse, bu enerji sizi yeniden davet edecek, daha güçlü ilişkiler tesis edilecektir. Özsel bir davet almıyorsanız enerji sahanız değişmiştir. Devam etmek için zorlamayın, ancak sosyal gruplar sizi destekler. Yeni yolunuzu hayal edin ve hayalinizi kolektife armağan edin.

Kaynak: Astrolog Seçkin İlbuğa

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber