Geri Dön
GündemÇETE LİDERİNE FİLM GİBİ OPERASYON

ÇETE LİDERİNE FİLM GİBİ OPERASYON

Kurduğu suç örgütüyle İzmir ve ilçelerinde korku salan, 9 cinayete karıştığı iddia edilen T.G. ve çetesinin 19 üyesi, özel harekâtçıların katıldığı bir operasyonla gözaltına alındı

ÇETE LİDERİNE FİLM GİBİ OPERASYON

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, son 6 yılda art arda meydana gelen cinayetlerin uyuşturucu trafiğiyle bağlantılı olduğunu belirleyen polis, T.G.’nin başında bulunduğu çetenin peşine düştü. Son teknolojiyi kullanıp sahte kimliklerle dolaşan çete liderini, yine bir sahte kimlik yaktı. İnternette bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı kız arkadaşı Ö.T.’nin yanına Sakarya’ya giderken yolda bir trafik denetlemesine takılan T.G., trafik polislerine üzerinde kendi fotoğrafının olduğu, fakat bilgilerinin çete üyelerinden birisinin yakınına ait olan ehliyeti gösterdi. Bu ehliyet üzerinden trafik işlemi yapıldı. Kısa süre sonra Ödemiş’te bir motosiklet kazasında ehliyetin asıl sahibinin ölmesi üzerine, poliste aynı kimlik bilgilerine ait iki farklı fotoğrafın olduğu belirlendi. Bunun üzerine araştırmalara başlayan polis ekipleri, çete lideri T.G.’nin izine ulaştı.

Sahte kimlik
Sakarya’daki sevgilisine kendisini Ali adında bir tekstilci olarak tanıtan T.G. arada bir kaybolması üzerine şüphelenmesi üzerine sevgilisine alacak-verecek meseleleriyle uğraştığını söyledi, buna da inandırdı. T.G. ne zaman evlenecekleri konusunda baskı yapan sevgilisinin ailesine de yaptırdığı sahte evlilik cüzdanını verdi. Genç kızın ailesi T.G. ile sevgilisi Ö.T.’yi evli sanıyordu.

İngilizlerin kaldığı villada
T.G.’nin, çevresindekilerin dikkatini çekmemek için Didim’de İngiliz vatandaşlarının kaldığı özel bir siteden ev tuttuğu tespit edilince polis de aynı sitede ev kitalayıp T.’yi takibe aldı. T.G.’nin şifreli telefon konuşmalarının çözülmesi sonucunda yeni bir cinayet planladığı belirlendi. Konuşmalarda uzun namlulu silah yerine ‘Otobüs’ şifresini kullanan T.G.’nin çete üyelerine “İbrahim Tatlıses’in otobüslerinden bir tane istiyorum” diyerek kalaşnikof tüfek ve 300 mermi istediği anlaşıldı.
Operasyonun bir işadamı tarafından İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’a yapılan ihbar mektubuyla başlatıldığı öğrenildi. T.G.’nin husumet yaşadığı, yakında cezaevinden çıkacak H.Y.’yi öldürmek için plan yapması üzerine operasyonun erkene alındığı bildirildi.
Çatışma ihtimaline karşı operasyona Özel Harekât polisleri de katıldı. Çete üyelerinin Didim’deki villada toplandığı anda yapılan baskında 19 kişi, çete lideri T.G. ve sevgilisi Ö.T. yakalanarak gözaltına alındı. T.G.’nin çete elemanlarını seçerken, haberleri takip ettiği, özellikle cinayet zanlısı firarileri saklama vaadiyle yanına alıp silahlı eylemleri bu kişilere yaptırdığı tespit edildi.

ÇETE LİDERİNE FİLM GİBİ OPERASYON

Ö.T., “Tekstil işi ile uğraşan işadamı Ali” olarak tanıdığı sevgilisinin 9 cinayet ile haraç kesme, tefecilik gibi birçok suçtan aranan T.G. olduğunu öğrenince şoke oldu.

ÇELİK YELEKLE SEVK EDİLDİLER
Çete lideri T.G. (en önde) ve sevgilisi Ö.T. ile çete üyesi oldukları iddia edilen 19 kişi adliyeye sevk edilirken T.G. başta olmak üzere tetikçilik yapanlara çelik yelek giydirildi. Zanlılar adliyeye zırhlı araç ile sevk edildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sevgilisinin kullandığı cipin altında kalan tekstilci öldü! Yeni görüntüler ortaya çıktıDenizli’nin Pamukkale ilçesinde, Dilek Kuşcu'nun (34) sevgilisi Murat Avcı'nın (41) yerde yatarken üzerinden ciple geçerek ölümüne neden olduğu anların güvenlik kamerası kayıtlarına DHA ulaştı. Görüntüde Avcı'nın ciple sürüklenmesi, Kuşcu'nun ciple yerde yatan sevgilisinin üzerinden geçmesi yer alıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler