Geri Dön
GündemCorona virüsü dünyada kaç kişiye bulaştı? 27 Mart Dünyada corona virüsü toplam vaka ve ölüm sayısı

Corona virüsü dünyada kaç kişiye bulaştı? 27 Mart Dünyada corona virüsü toplam vaka ve ölüm sayısı

Corona virüsünden son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden son dakika corona virüsü haberleri gelmeye devam ediyor. Canlı corona virüsü haritasına göre dünya üzerinde vaka sayısı 549.604 olarak açıklandı. Corona virüsünde artan vaka sayılarının ardından ölümlerde artmaya devam ediyor. Dünya üzerinde corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 24.361 olarak açıklandı. İşte dünyadan son corona virüs vaka ve ölüm sayıları...

Corona virüsü dünyada kaç kişiye bulaştı? 27 Mart Dünyada corona virüsü toplam vaka ve ölüm sayısı

Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün ortaya çıktığı 12 Aralık tarihinden bu yana en fazla vaka sayısı dün açıklandı. Dünya üzerinde 60 bin vakanın görüldüğü dünyada vaka sayısı ise 549.604'e ulastı. ABD'de yaşanan hızlı vaka artışının ardından dünyada en çok vakanın görüldüğü ülke ABD olarak ilk sıraya yerleşti.

DÜNYADA EN FAZLA VAKA HANGİ ÜLKEDE?

ABD'de açıklanan vaka sayısı 85.991 olarak açıklanırken Vaka sayısı Çin'de 81.894, İtalya'da 80.589, İspanya'da 57.786, Almanya'da 47.278, İran'da 32.332, Fransa'da 29.581 olarak duyuruldu. Türkiye'de ise açıklanan son vaka sayısının ardından toplam vaka sayısı 3.629'a yükseldi.

DÜNYADA CORONA VİRÜSÜNDEN KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Dünyada corona virüsü nedeniyle ölü sayısı 24.354 olarak açıklandı. En fazla ölüm corona virüsün yeni merkez üssü İtalya'dan! İtalya'da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8.215 olarak duyuruldu. İspanya'da bu sayı 4.365 olarak açıklanırken virüsün ortaya çıktığı Çin'de ölü sayısı açıklanan rakamlara göre 3.174 olarak duyuruldu. İran'da ölü sayısı 2.378, Fransa'da ise bu sayı 1.696 olarak açıklandı.

Fransa'yı ölüm sayısında Birleşik Krallık, Hollanda ve ABD takip ediyor.

CANLI CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet