Geri Dön
GündemCumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü Twitter'dan on binlerce kişi mesaj atarak kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü gönderdiği mesajla kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü

26 Şubat 1954'te Kasımpaşa'da doğan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 68. doğum günü için Twitter'da paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlar, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Öte yandan siyasilerden de Erdoğan için doğum günü mesajları paylaşıldı.

AK Parti'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Ülkemizi büyük Türkiye idealine taşıyan liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a millete hizmet yolunda nice yıllar dileriz..." denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın 68. doğum günü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Ömrünü milletine adamış liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Rece Tayyip Erdoğan’a Rabbimden nice sağlıklı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Millete adanmış bir davada Milletin Adamı ile birlikte yürümek ne büyük bir onur... #MilleteAdananBirÖmür

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Bu büyük davanın kutlu yükünü taşıyan güzel insan... Doğum gününüz kutlu olsun. Mevla nice yıllara sağlık ve afiyet içinde kavuşmayı nasip etsin.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Dünya bugün olağanüstü bir dönemden geçiyor. Bugün kararsız değiliz. Bugün güçsüz değiliz. Ve bugün lidersiz değiliz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, güçlü Türkiye idealinde emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Güçlü yarınlar ve büyük başarılar için milletine hizmet yolunda kendini adayan liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aynı davada sizlerle yürümekten büyük bir onur duyuyor, nice başarılı ve sağlıklı ömürler diliyorum. Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin. #İyikiDoğdunREİS

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Bugün,ömrünü hak yoluna,milletine ve devletine adamış cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü. Sn. Cumhurbaşkanımızın doğum gününü gönülden kutluyorum. Cenâb-ı Hakk’dan Sn. cumhurbaşkanımız’a hayırlı ve sağlıklı uzun ömür vermesini temennî ediyorum.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Milletimizin derdiyle dertlenen, hüznüyle kederlenen, sevinciyle mutlu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a milletimize hizmet yolunda nice hayırlı, sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Her yaşında, her nefesinde #MilleteAdananÖmür

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Sayın Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutluyorum. Daha gidilecek çok yol, verilecek çok mücadelemiz var. Rabbim hayırlı, daha nice muvaffakiyetlerle dolu bir ömür nasip etsin.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: #MilleteAdananBirÖmür O'nun ömrü... Yüreği memleket sevdasıyla dolu, büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarı, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız; Rabbim sizlere sağlıklı, uzun bir ömür nasip eylesin, başımızdan eksik etmesin. #İyikiDoğdunMilletinAdamı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Bugün bölgesinde güçlü, dünyada saygı duyulan söz sahibi bir Türkiye varsa arkasında #MilleteAdananÖmür var, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var... Sağlıkla, başarılarla dolu nice yıllara...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: “Devlet yük değildir devlet yük alır, devlet vatandaşının mutluluğuyla mutlu olur.” Recep Tayyip Erdoğan Ülkesine, milletine adanmış bir ömür... Huzurla, hayırlarla, mücadeleyle dolu daha çok yolumuz var. #MilleteAdananÖmür

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Hiçbir zaman dinmeyen Türkiye sevdası ile milletine adanmış bir ömür… Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a nice başarılı, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum. #MilleteAdananÖmür

Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Kasapoğlu: Vatana, millete adanmış bir ömür... #İyikiDoğdunMilletinAdamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Sn. Cumhurbaşkanımıza Türkiye’ye hizmetle dolu nice yaşlar diliyoruz. #İyiKiDoğdunErdoğan

Adalet eski Bakanı Abdulhamit Gül: “Güçlü lider, güçlü Türkiye” vizyonumuzun önemi ve anlamı son günlerde bir kez daha anlaşılmaktadır. Millete hizmet, Hakka hizmet ve daha adil bir dünya davasında Sayın Cumhurbaşkanımızın ömrüne bereket diliyorum. #MilleteAdananÖmür

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Güçlü bir liderin bir millet için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız günlerden geçiyoruz. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Sağlıkla, sıhhatle, sevdikleriniz ve milletimizle daha nice güzel yıllara Sayın Cumhurbaşkanım. #MilleteAdananBirÖmür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: Doğum gününüz kutlu, yolunuz açık, ömrünüz uzun ve bereketli olsun Sayın Cumhurbaşkanım.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Allah Cumhurbaşkanımıza hayırlı ve uzun ömür nasip etsin... Milletimiz için gayretlerinde ve devletimizi şan ve şerefle temsil ettiği görevlerde kuvvet versin.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Bugün millete adanmışlığı, çok çalışıp hiç yorulmamayı, her daim mazlumların yanında olmayı kendine dava edinmiş liderimizin, milletin adamının, sağlam iradenin doğum günü. Hayırlı, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: Milletine ve vatanına sevdalı bir lider... Sayın Cumhurbaşkanımıza sağlıklı ve huzurlu nice yaşlar diliyorum. #İyikiDoğdunMilletinAdamı

ALİYEV'DEN ERDOĞAN'A TEBRİK MESAJI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 26 Şubat doğum günü dolayısıyla tebrik mesajı yolladı.

Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye'nin her alanda önemli başarılara imza attığını belirterek, “Doğum gününüzde size en içten tebriklerimi ve en iyi dileklerimi iletmekten mutluluk duyuyorum. Bugün kardeş Türkiye Cumhuriyeti, akıllı ve ileri görüşlü liderliğiniz altında her alanda önemli başarılara imza atmış, uluslararası arenada söz sahibi ve büyük prestij kazanmış güçlü bir devlettir. Kararlı liderliğiniz ve çok yönlü faaliyetleriniz sayesinde, ülkenizin kapsamlı kalkınma yolu ve elde ettiği başarılar bizleri içtenlikle mutlu ediyor ve ilham veriyor” ifadelerini kullandı.

"TEK MİLLET İKİ DEVLET"

Erdoğan’ın Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin "tek millet iki devlet" ilkesine dayalı olarak bugünkü yüksek düzeye çıkarılmasında çok değerli bir rolü olduğunu belirten Aliyev, “Birliğimizi ve ittifakımızı güçlendirmek için gösterdiğiniz sürekli çabalarınız, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün yeniden sağlanmasına ve topraklarımızın kurtuluşuna yönelik sürekli desteğiniz, ülkemizde size derin saygı ve itibar kazandırmıştır. Bu fırsatı, tarihi Şuşa Beyannamesi’nin onaylanmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek için kullanıyorum. Bu belge, Azerbaycan-Türkiye stratejik ittifakında yeni bir sayfa açmakta ve bölgede barış ve güvenliğe katkıda bulunmaktadır” dedi.

Azerbaycan’ın kardeş Türkiye ile her geçen gün yeni içeriklerle zenginleşen işbirlikleri ve verimli faaliyetleri daha da genişletmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçladığını kaydeden Aliyev, “Sevgili kardeşim, kardeş Türk halkının huzur ve refahı için yaptığınız sorumlu çalışmanızda size sağlık, uzun ömür, mutluluk ve yeni başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

ÖZBEKİSTAN'DAN VE TÜRKMENİSTAN'DAN ERDOĞAN'A DOĞUM GÜNÜ TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Görüşmede, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü de tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan diğer bir açıklamaya göre;  Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov ile telefonda görüştü. Görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Görüşmede, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü de tebrik etti.