Geri Dön
GündemDGS başvuruları başladı mı? DGS'nin başvuruları ve sınavı ne zaman?

DGS başvuruları başladı mı? DGS'nin başvuruları ve sınavı ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı için başvuru tarihleri bekleniyor. Her yıl sınava yüz binlerce kişi girerek eğitimlerini lisansa tamamlamak istiyor. Sınav için belirli zamanlarda başvurular alınırken adaylar şu sıralar DGS başvuruları başladı mı? sorusunu sıklaştırmış durumda...

DGS başvuruları başladı mı? DGS'nin başvuruları ve sınavı ne zaman?

Yüksekokul öğrenimini lisansa tamamalamak isteyen her yıl binlerce kiŞİ DGS'ye başvuruyor. 2020 ÖSYM takvimi yayınlanırken şu sıralar DGS başvurularının tarihi merak edliyor. Sık sık ise DGS başvuruları başladı mı? DGS'nin başvuruları ve sınavı ne zaman? siye soruyor.

DGS BAŞVURU 2020 TARİHLERİ NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri, 13 - 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS başvuruları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

DGS 2020 SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) 5 Temmuz 2020 tarihinde uygulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS 2020 sınav sonuçları 29 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

DGS: Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir. 

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet