Geri Dön
GündemDGS başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman?

DGS başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı başvuruları yaklaşıyor. Birkaç hafta önce belli olan başvuru tarihlerinin net tarih hakkında tereddüt yaşayanlar araştırmalara başlarken 'DGS başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman?' sorusu sıklıkla sorulmaya başlandı. İşte detaylar...

DGS başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman?

2020 ÖSYM sınav takvimi belli oldu. Binlerce kişinin merakı da son buldu. Başvuru tarihleri heyecanla beklenirken tam tarih konusunda yanılgıya düşenler şimdi 'DGS başvuruları ne zaman başlıyor? DGS sınavı ne zaman?' diye soruyor.

DGS BAŞVURU VE SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

DGS sınavı 9 Ağustos günü yapılacak. Başvurular ise 9 Haziran 17 Haziran tarihleri arasında alınacak.

ÖSYM'DEN YENİ TAKVİM AÇIKLAMASI

ÖSYM'den yapılan açıklamada "Başkanlığımızca, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM Sınav Takvimi ile kamuoyuna duyurulan ancak; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik Devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır." denildi.

 

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet