Geri Dön
GündemDGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?

DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?

DGS yerleştirme sonuçları 6 gün önce açıklandı. Sonuçlar sonrası umduğunu bulamayan binlerce kişi ek yerleştirme tarihlerini bekler oldu. Lisans adayları şimdi "DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak?" yanıt bulmaya çalışıyor. İşte ayrıntılar...

DGS ek yerleştirme ne zaman başlayacak? Tarih verildi mi?

DGS sonuçları 25 Temmuz'da açıklanmıştı. Adaylar 21 Ağustos'da tercih işlemlerinde bulundular. 28 Ağustos'da biten işlemler sonrası 4 Eylül'de yerleştirme sonuçları ilan edildi. Fakat sonuçlardan memnun kalmayan 78 bin 732 kişi 30 bin kontenjan için tekrar başvuruda bulunacaklar. Peki, DGS ek yerleştirme ne zaman başlar?

DGS EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN BAŞLAR?

DGS ek yerleştirme konusunda ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene ek tercihler, sonuçlardan 1 ay sonra başlamıştı. Bu süre hesaba katıldığında DGS ek tercihlerinin en geç 4 Ekim'de başlaması bekleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobili çizildiği için tartıştığı site görevlisini öldürdüKonya'da otomobilinin sağ kapısı çizilen Ahmet Ü. (32), görevini yapmadığı gerekçesiyle tartıştığı site görevlisi 2 çocuk babası Adem Topbaş'ı (24) bıçaklayarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler