Geri Dön

E-Okul öğrenci giriş sayfası ile not sorgulama

Dokuz yıldır faaliyet gösteren E-Okul öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor. E-okul sayesinde veliler öğrencilerinin başarı ve devamsızlık durumlarını online ortamda takip edebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca öğrencilerde E-okul sayesinde notlarını internet üzerinden kolayca sorgulayabiliyor.

E-Okul öğrenci giriş sayfası ile not sorgulama

E-Okul VBS ve öğrenci girişi bulunduğumuz sınav döneminde hem veliler hem de öğrenciler tarafından sık sık kullanılıyor. Veliler hem devamsızlıkları hem de sınav notlarına kolaylıkla ulaşabilir.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Dokuz yıldır faaliyetini sürdüren e-okul veli, öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor.E-okul sistemi, hem devlet okulları hem de özel okullar tarafından da kullanılabilen bir sistemdir. Bu sistem, ülkemiz genelinde binlerce okula hizmet vererek milyonlarca insanın okul işlemlerini basite indirger.

E-okul sistemi sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı birçok bilgiyi sistem üzerinden anında öğrenci ve velilere bildirebilmektedir. Bunlar öğrencinin eğitim hayatıyla alakalı olan bilgilerdir. Çoğu kez bunlardan en çok öğrenilmek istenen bilgiler; haftalık ders programı, öğrencinin karne bilgisi, diploma notu, yıl sonu başarı notu, devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları, öğrencinin gireceği sınavların tarihleri, TEOG sınav sonuçları, DPY-B sınav sonuçları. Ayrıca e-karne, takdir, teşekkür ve onur belgesi gibi alınacak belgelerin işlemleri, modül üzeri bilgi girişleri, okul veya öğrencilerle ilgili yapılan duyurular, bütün başvuru ve tercih işlemleri, şube yazılı ortalamaları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenciye ya da velisine duyurmak istediği herhangi bir bilgiye ulaşmak için e-okul sisteminden yararlanılabilmektedir

E-okul sistemi, okul idaresi ve veli toplantılarını, öğretmenler ile veliler arasındaki toplantı saatlerini beklemeyi ve birçok teferruatı tarihe gömmüştür. Eskiden çok fazla zaman alınması beklenen birçok okul işi, artık çok daha kolay yapıldığı için hem velileri, hem de okul idarecilerini bir yükten kurtarmıştır. Artık her bilgi e-okul sistemi sayesinde velilere ulaşsa da, velilerin yine de öğretmen görüşmelerini elden bırakmamaları, daha sağlıklı ve detaylı bilgilere erişebilmeleri açısından hala önemli gözüküyor.

E-okul, karneler üzerinde hile yaparak, başarısız dersleri saklama dönemini de ardımızda bırakmamızda yardımcı olmuştur. E-okul’da gözlenebilen sınav notları, başarı durumu, yılsonu başarı puanı, e-karne ve takdir teşekkür belge hesaplama özellikleri sayesinde, artık karnedeki kırık notları saklama devri de ardımızda kalmış gözüküyor. Takdir ve teşekkür hesaplama işlemleri, e-okul girişi yapıldıktan sonra belge hesaplama seçeneğine tıklanarak halledilebiliyor. Ayrıca internet üzerinde, güvenli olmasına dikkat etmek kaydı ile, bazı hesaplama siteleri aracılığı ile takdir ve teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 hedefini açıkladı: 'Çoğunluk olacağız'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas İl Kongrelerine video konferansla katıldı. '2023'te tekrar kazanacağız' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Hem Cumhurbaşkanlığı hem TBMM'de çoğunluk olacağız' açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet