Geri Dön
GündemBelli oldu! Emekli maaş farkı (SSK - Bağkur) ne zaman yatacak? Enflasyon farkları yatıyor mu?

Belli oldu! Emekli maaş farkı (SSK - Bağkur) ne zaman yatacak? Enflasyon farkları yatıyor mu?

İki milyon memur emeklisinin alacağı zam oranı bilindiği üzere 5.5 olarak açıklanmıştı. Maaşlarını ayın 1-5 tarihleri arasında alan memur emeklilerine 5,5 oranındaki zam oranı yatırılmadı. Tahsis numarasına göre maaş farkları yatırılmaya başlanırken şimdi yüz binler "Emekli maaş farkı ne zaman yatacak?" sorusunu yöneltiyor.

Belli oldu! Emekli maaş farkı (SSK - Bağkur) ne zaman yatacak? Enflasyon farkları yatıyor mu?

Ocak ayında aralık ayının enflasyon rakamları açıklandı. Maaşları 1-5 Ocak tarihinde alan emekliler enflasyon farkları yatmamış oldu. Şimdi yüz binlerce emekli maaş farkının ne zaman hesaplara yatacağını sorguluyor. İşte detaylar...

BUGÜNDEN İTİBAREN YATMAYA BAŞLAYACAK

Bakan Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini açıkladı. 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek.

2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Kavgaya karıştı, film sahnelerini aratmayan kovalamaca sonucu yakalandıAdana'da kavgaya karışıp, otomobille olay yerinden kaçan 2 şüpheliden biri, film sahnelerini aratmayan 25 kilometrelik kovalamaca sonucu yakalandı. Polis kaçan diğer şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet