Geri Dön

Belli oldu! Emekli maaş farkı (SSK - Bağkur) ne zaman yatacak? Enflasyon farkları yatıyor mu?

İki milyon memur emeklisinin alacağı zam oranı bilindiği üzere 5.5 olarak açıklanmıştı. Maaşlarını ayın 1-5 tarihleri arasında alan memur emeklilerine 5,5 oranındaki zam oranı yatırılmadı. Tahsis numarasına göre maaş farkları yatırılmaya başlanırken şimdi yüz binler "Emekli maaş farkı ne zaman yatacak?" sorusunu yöneltiyor.

Belli oldu! Emekli maaş farkı (SSK - Bağkur) ne zaman yatacak? Enflasyon farkları yatıyor mu?

Ocak ayında aralık ayının enflasyon rakamları açıklandı. Maaşları 1-5 Ocak tarihinde alan emekliler enflasyon farkları yatmamış oldu. Şimdi yüz binlerce emekli maaş farkının ne zaman hesaplara yatacağını sorguluyor. İşte detaylar...

BUGÜNDEN İTİBAREN YATMAYA BAŞLAYACAK

Bakan Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini açıkladı. 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek.

2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandıGezi Parkı olaylarına ilişkin davada dün beraat kararıyla birlikte tahliye olan ve hakkında başka soruşturmadan gözaltı kararı verilen Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber