Geri Dön
GündemEşine kurşun yağdırmıştı! 17 yıl hapis cezası verildi

Eşine kurşun yağdırmıştı! 17 yıl hapis cezası verildi

İstanbul’da 5 yaşındaki kızının önünde boşanma aşamasında olduğu eşine kurşun yağdırarak tekerlekli sandalyeye mahkum bırakan Samet Mutlu’nun, “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” ve “silahla tehdit” suçlarından 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kararı duyunca gözyaşlarına boğulan Sabiha Mutlu, “Evlendiğimden beri beni her zaman dövdü. İlk defa ceza aldı. Belki benim bacaklarıma mal oldu ama o ceza aldı” dedi.

Eşine kurşun yağdırmıştı! 17 yıl hapis cezası verildi

Damla GÜLER / İSTANBUL - İstanbul Şişli’de 23 Mayıs tarihinde boşanma aşamasında olduğu 8 yıllık eşi Sabiha Mutlu’ya kızının gözünün önünde kurşun yağdıran Samet Mutlu’nun yargılanmasına devam edildi.  İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Samet Mutlu ile Sabiha Mutlu avukatlarıyla birlikte katıldı. Duruşmaya ilk kez katılan sanığı karşısında gören Sabiha Mutlu, gözyaşlarını tutamadı. Sanığın ise gözlerini Sabiha Mutlu’nun üstünden ayırmaması dikkat çekti. Duruşmada söz verilen Sabiha Mutlu’nun avukatı, sanığın eylemi planlayarak gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Sanık savunmasını indirimden faydalanmak üzerine kurmuştur. Dinlettiği tanıklar da bu yönde beyanda bulunmuştur” dedi.

“ÖLDÜRMEK İSTESE ÖLDÜREBİLİRDİ”

Sanık avukatı ise, olayın tamamen spontane gerçekleştiğini söyleyerek, “Müvekkilim evinde otururken mağdur eve gitmiştir. Olay büyüyünce de arabasında olan silahı alıp gelmiştir. Sanık öldürmek amacıyla ateş etmemiştir. Zaten aralarında birkaç metre vardır. Öldürmek isteydi öldürebilirdi” dedi. Avukat ayrıca Sabiha Mutlu’nun basına yaptığı açıklamalarla sanığı cezalandırmaya çalıştığını söyleyerek, “Öç alma amacı olduğunu düşünüyoruz. Sanığı nefret objesi haline getirmeye çalışmaktadır. Evlilikleri boyunca tek bir sorun yaşamamışlardır.  Boşanma aşamasında ise sadece bu olay olmuştur” dedi.

“OLAYI PLANLAYARAK YAPMADIM”

Avukat beyanlarının ardından söz verilen sanık Samet Mutlu, “Ben bu olayı planlayarak yapmadım. Evde otururken evrene mesaj mı gönderdim, ‘Sabiha eve gelsin’ diye. Mahallenin her yerinde kamera var. Bir şey yapacak olsam orada mı yaparım” dedi. Sabiha Mutlu ise, sanığın cezalandırılmasını istedi.

17 YIL HAPİS CEZASI

Verilen kısa bir açıklamanın ardından mahkeme sanık Samet Mutlu’yu, “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” ve “silahla tehdit” suçundan 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. Kararın okunmasının ardından sanık Samet Mutlu’nun annesi Aysel Mutlu, “Olamaz bu annem ben sensiz yapamam güzel oğlum. Sağ ol Sabiha” diyerek gözyaşı döktü. Sabiha Mutlu’nun annesi ise kararı dinlerken baygınlık geçirdi.

Eşine kurşun yağdırmıştı 17 yıl hapis cezası verildi

“İLK DEFA CEZA ALDI”

Duruşmanın ardından verilen karardan çok mutlu olduğunu söyleyen Sabiha Mutlu, “Ben evlendiğim dönemden beri, yaklaşık 10 senedir beni her zaman dövdü ama hiç ceza almadı. İlk defa ceza aldı. Belki benim bacaklarıma mal oldu ama o ceza aldı” diyerek sevinç gözyaşları döktü.

Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte büyük ödül
Turkovac için iyi haber! Vakalarda dikkat çeken düşüş...
Ahmet Çalık unutulmadı! Süper Lig ve 1. Lig'de...
Harita yayınladılar! Bayraktar TB2 deniz aşırı uçtu
Galatasaray, Domenec Torrent'i resmen açıkladı
Emekli aylıklarına tatil düzenlemesi!
Ortalık karışacak! Çin, İngiltere istihbaratı ile açık açık alay etti!
HDP’nin sözcüsü, Kandil’in sözlüsü mü oldunuz?
Doğum günü sürprizi kabusa döndü! Kalkıştan hemen sonra düştü
Kritik görüşme 1,5 saat sürdü! Türkiye'den Erivan açıklaması
Emine Erdoğan, Tekâmül Sürdürülebilir Sanat Sergisi'nin açılışını yaptı
ÖTV indirimi sonrası bayilerde telefon trafiği! Fiyatı 33 bin lira düştü
Günlerce canlı kaldı! Kulaklarından çıkanlara kimse inanamıyor...
Beren Saat transparan kıyafeti ile doğum gününe damga vurdu!
Ilıcalı'dan olay itiraf! 'Belözoğlu'nun ayrılma nedeni...'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler