Gündem Fatih Balat'taki tarihi hamamda yangın çıktı

Fatih Balat'taki tarihi hamamda yangın çıktı

08.04.2024 - 22:47 | Son Güncellenme:

İstanbul Fatih'te tarihi Tahta Minare Hamamı'nda yangın çıktı. Çok sayıda ekip yangına müdahale etti.

Fatih'te tarihi Tahta Minare Hamamı'nda yangın çıktı. Olay yerin gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Alevler hamamın hemen yanında bulunan 3 eve de sıçradı. Yangın sonrası hamam ve 3 evde hasar meydana geldi.

Haberin Devamı

Yangın, saat 22.00 sıralarında Balat Mahallesi'nde Vodina Caddesi'nde bulunan tarihi Tahta Minare Hamamı'nda çıktı. Edinilen bilgiye göre, tarihi Tahta Minare Hamamı'ndan alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada alevler büyüyerek yükseldi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. İtfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken çevredeki vatandaşların da yangın söndürme çalışmalarına yardım ettiği görüldü. Polis ekipleri çevrede önlem alırken, sağlık ekipleri de hazır bekledi. Bu sırada hamamdan yükselen alevler 3 eve sıçradı. İtfaiye ekiplerinin farklı noktalardan müdahale etmesiyle yaklaşık 30 dakika sonra yangın kontrol altına alındı. Yangın sonrası herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, hamamda ve alevlerin sıçradığı 3 evde hasar meydana geldi.

Haberin Devamı

Fatih Balattaki tarihi hamamda yangın çıktı

TARİHİ HAMAMDAKİ YANGIN KAMERADA

Hamamdan yükselen alevler vatandaşların çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntüler de hamamın olduğu binadan alevlerin yükseldiği görülüyor. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin ise yangına müdahale ettiği anlar yer alıyor. İtfaiye ekipleri yangının çıkış sebebini araştırırken, polis ekipleri de olayla ilgili inceleme başlattı.

Fatih Balattaki tarihi hamamda yangın çıktı