Geri Dön
GündemFETÖ avukatlarına 7 ilde operasyon

FETÖ avukatlarına 7 ilde operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Ankara merkezli 7 ilde yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’nün avukatlık yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. 47 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ avukatlarına 7 ilde operasyon

Başsavcılık’tan yapılan açıklamaya göre, darbe girişiminden sonra FETÖ üyeliği veya yöneticiliğinden işlem gören örgüt mensuplarının soruşturma ve kovuşturma işlemlerini örgütsel talimat ve saikle takip ederek avukatlık faaliyeti görüntüsü altında soruşturmaları FETÖ lehine yönlendirmek suretiyle faaliyetlere katılan ve bir kısmı hakkında daha önce işlem görmesine rağmen bu faaliyetlerini sürdüren 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Bu kapsamda Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 48 avukat, 7 stajyer avukat, 3 ihraç edilmiş hakim ve 1 ihraç hakim adayı ile 1 hukuk fakültesi mezununun yakalanmasına yönelik operasyonlarda 47 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Lahmacun siparişi verip cep telefonunu çaldıSULTANGAZİ'de lahmacun siparişi verdikten sonra içeride beklediği esnada masada duran 4 bin TL değerindeki cep telefonunu çalan kişi kayıplara karıştı. Hırsızlık anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet