Geri Dön
GündemHayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Hayat Eve Sığar uygulamasındaki renklerin anlamları neler?

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Hayat Eve Sığar uygulamasındaki renklerin anlamları neler?

Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl kullanılır? soruları son zamanlarda merak ediliyor. Corona virüs tehlikesini gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında bazı renkler kullanılıyor. Risk bölgesine göre değişkenlik gösteren renklerin anlamları öğrenilmek isteniyor. Hayat Eve Sığar uygulaması renklerin anlamı nedir? Hayat Eve Sığar uygulaması indirme işlemi nasıl yapılır?

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Hayat Eve Sığar uygulamasındaki renklerin anlamları neler?

Son dakika haberlere göre Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor. İşte İstanbul'un corona virüs vaka yoğunluk haritası...

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında.Uygulama, corona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor.Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.Uygulama vatandaşları corona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi.Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, corona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor.Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.

Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI RENKLERİ ANLAMI

Kırmızı halka: Yüksek riskli bölge

Yeşil halka: Az riskli bölge

 

 

 

 

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması öncesi trafikte yoğunluk oluştuİçişleri Bakanlığının "Kısmi Kapanma" konulu genelgesi doğrultusunda saat 19.00 itibarıyla uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet