Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar

Son dakika hayat eve sığar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hayat eve sığar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hayat eve sığar haber sayfamızda...

Hayat Eve Sığar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 568 hayat eve sigar haberi bulunmuştur.
Aşı kartı nasıl alınır? E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı alma, oluşturma ekranı...
Aşı kartı nasıl alınır? E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı alma, oluşturma ekranı...Korona aşısı olmuş vatandaşlar aşı kartı oluşturma ekranını araştırıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasından ve e-nabız üzerinden aşı kartı oluşturma işlemleri sonrasında yurt dışı seyahatleri ve turizm faaliyetleri gibi alanlarda kolaylık sağlanıyor. Peki, aşı kartı nasıl oluşturulur?
26.07.2021Gündem
Diyarbakır'da harita kırmızıya döndü
Diyarbakır'da harita kırmızıya döndüAşılama oranının düşük olması nedeniyle vaka sayılarının arttığı, maske ve sosyal mesafenin yeterince uygulanmadığı Diyarbakır'da, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kentin risk haritası kırmızıya döndü. Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Pandemiye karşı mücadelede en önemli aracımız, aşı. Aşı candır, hayat kurtarır. Aşı olmayanlar mutlaka aşılamalarını yapsınlar" dedi.
23.07.2021Haberler
Son dakika: Diyarbakır'da harita kırmızıya döndü! Uyarı geldi...
Son dakika: Diyarbakır'da harita kırmızıya döndü! Uyarı geldi...Aşılama oranının düşük olması nedeniyle vaka sayılarının arttığı, maske ve sosyal mesafenin yeterince uygulanmadığı Diyarbakır'da, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kentin risk haritası kırmızıya döndü. Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, "Pandemiye karşı mücadelede en önemli aracımız, aşı. Aşı candır, hayat kurtarır. Aşı olmayanlar mutlaka aşılamalarını yapsınlar" dedi.
23.07.2021Gündem
Bayram boyunca devam edecek! 'Gizli müşteri' denetimi
Bayram boyunca devam edecek! 'Gizli müşteri' denetimiÇorum Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Bünyamin Demir, Kurban Bayramı tatili süresince Çorum'dan hareket eden otobüslerin sürücülerinin, "gizli müşteri" olarak görev yapacak sivil trafik polislerince denetleneceğini söyledi.
17.07.2021Gündem
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!
Son dakika: Yüz yüze eğitim öncesinde art arda aşı kararları!Gelen son dakika haberine göre, yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelerden ardı ardına aşı kararı geliyor. Kimi aşı olmayanları kampüse almayacağını açıklıyor kimi de aşı tavsiyesinde bulunuyor. Eğitim hakkının Anayasa’yla güvence altına alındığını hatırlatan hukukçular dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte son dakika haberinin tüm detayları...
9.07.2021Gündem
Kovid geçirenlere 2. doz geri geldi
Kovid geçirenlere 2. doz geri geldiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 10 günde yapılan aşı sayısının 8 milyon dozu geçtiğini bildirerek, ‘Aşı olmaya karar verip randevu alanların sayısı 4 milyon 330 bini geçti’ dedi. Kovid-19 geçirenlere 2. doz aşı uygulaması yeniden başladı, randevular açıldı. Kararın yurt dışına çıkış için gerekli aşı kartı zorunluluğu nedeniyle alındığı belirtildi.
9.07.2021Gündem
Aşı sertifikası nedir, nasıl alınır? Aşı kartı alma- sertifika oluşturma HES ve e-nabız
Aşı sertifikası nedir, nasıl alınır? Aşı kartı alma- sertifika oluşturma HES ve e-nabızAşı kartı ya da sertifikası son günlerde öne çıkıyor. 2 veya 3 doz korona aşısı olmuş ya da koronayı atlatarak tek doz aşı olmuş vatandaşlar aşı sertifikasını oluşturabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen aşı kartı uygulaması uluslararası seyahatte önemli bir noktada bulunuyor. Peki, aşı kartı nasıl alınır?
8.07.2021Gündem
Yeni 2. doz aşı randevusu kararı!
Yeni 2. doz aşı randevusu kararı!Koronavirüs Bilim Kurulu'nun kararı doğrultusunda koronavirüs geçirenlere, tek doz aşı uygulanmasının yeterli olacağı bildirilmişti. Bu kararda bir değişiklik yapıldı.
8.07.2021Haberler
Son dakika haberi: Bilim Kurulu sonrasında Bakan Koca asıl gündemi açıkladı: Bundan sonra...
Son dakika haberi: Bilim Kurulu sonrasında Bakan Koca asıl gündemi açıkladı: Bundan sonra...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'de normalleşme süreci sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadelede son gelişmelerin ele alındığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, vatandaşlara aşı için bir kez daha çağrıda bulundu. Öte yandan Koca 'İllerimiz için yeni uygulamalarımız olacak' diyerek kritik gelişmeyi paylaştı. İşte detaylar...
7.07.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan Bilim Kurulu sonrası flaş açıklamalar
Sağlık Bakanı Koca'dan Bilim Kurulu sonrası flaş açıklamalarTürkiye'de normalleşme süreci sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadelede son gelişmelerin ele alındığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, vatandaşlara aşı için bir kez daha çağrıda bulundu.
7.07.2021Haberler
Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düştü, Bilecik’te arttı
Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düştü, Bilecik’te arttıSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık koronavirüs risk haritasına göre, Eskişehir ve Kütahya’da vaka sayıları düşerken, 220 bin nüfuslu Bilecik’te artış görüldü. Eskişehir son 1 haftada vaka sayısı en çok azalan 5 kent arasında yer aldı.
6.07.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır? HES kodu alma, eşleştirme işlemleri
İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır? HES kodu alma, eşleştirme işlemleriHES kodu kullanımı koronavirüs salgını ile birlikte hayatımızda yer etmeye devam ediyor. Normalleşme sürecinde yasakların kaldırılması ile birlikte HES kodu kullanımı da devam ediyor. Peki, HES kodu İstanbulkart eşleştirme nasıl yapılır?
6.07.2021Gündem
HES kodu alma ekranı | İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır?
HES kodu alma ekranı | İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl ve nereden yapılır? HES kodu uygulaması devam ediyor. Koronavirüs salgını ile hayatımıza giren ve birçok alanda kullanılan Hayat Eve Sığar (HES kodu) yaygınlaştırılmaya devam ediyor. 1 Temmuz itibariyle normalleşmeye başlıyor. Yasaklar kalkıyor. Fakat HES kodu kullanımı devam edecek. Peki, HES kodu nasıl alınır, eşleştirme nasıl yapılır? HES kodu paylaşım süresi nedir?
1.07.2021Gündem
Mobilya sektörü gözünü ABD pazarına dikti
Mobilya sektörü gözünü ABD pazarına diktiTürkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, sektör ihracatçılarının ABD pazarında avantajlı bir konuma yükseldiğini söyledi.
24.06.2021Ekonomi
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz
Bakan Koca'dan flaş açıklamalar: Salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 sürecine ilişkin, "Hastalığı geçirdikten ve tamamen iyileştikten 45 gün sonrasında yaşanan ölüm olaylarını incelediğimizde, özellikle 65 yaş üzeri grupta vefat sayılarının 2 kattan fazla arttığını tespit ettik. Öyle görünüyor ki gelecek 3 yıl, bu hasarı telafi etmekle geçecek." dedi. ​​​​​​​
23.06.2021Gündem
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Pehlevan: Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 40'a düştü
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Pehlevan: Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 40'a düştüKocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan alınan tedbirler ve aşılamanın yaygınlaşmasıyla birlikte vaka sayılarında ciddi bir düşüş yaşandığını söyledi. Yoğun bakım yatak sayısını yarıya indiğini belirten Pehlevan, "Şu an da doluluk oranı yüzde 40'lar düzeyine düştü. Tedbirlerden önce yoğun bakım yatak sayımız yüzde 80’lerin üzerine çıkmıştı. Ciddi bir rahatlamadan bahsedebiliriz" dedi.
12.06.2021Gündem
Son dakika... Eskişehir ve Kütahya’da vakalar düştü, Bilecik’te arttı!
Son dakika... Eskişehir ve Kütahya’da vakalar düştü, Bilecik’te arttı!Sağlık Bakanlığı’nın haftalık risk haritasına göre Eskişehir ile Kütahya’da vaka sayıları düşerken, Bilecik’te ise artış görüldü. Eskişehir, Kütahya ve Bilecik, 100 bin kişide vaka sayısı 100 ve üzerinde olan 11 şehir arasında yer aldı.
2.06.2021Gündem
Aşı randevusu nereden nasıl alınır? 50 yaş üstü aşı randevusu başladı mı? MHRS giriş ekranı...
Aşı randevusu nereden nasıl alınır? 50 yaş üstü aşı randevusu başladı mı? MHRS giriş ekranı...Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dün akşam gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üstü vatandaşların randevu almaya başlayabileceği müjdesini verdi. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar 50 yaş üstü aşı randevusu açıldı mı, MHRS üzerinden aşı randevusu nasıl alınır sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Koronavirüs aşı randevusu nereden ve nasıl alınır?
28.05.2021Gündem
Son dakika... Ordu'da vakalar yüzde 75 azaldı!
Son dakika... Ordu'da vakalar yüzde 75 azaldı!Ordu’da alınan koronavirüs tedbirleriyle vaka sayılarında yüzde 75 oranında düşüş yaşandı. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, “Tam kapanma tedbirleri hem ilimiz açısından hem de ülkemiz açısından oldukça faydalı oldu” dedi.
28.05.2021Gündem
Eskişehir, Bilecik ve Kütahya’da vaka oranı düştü
Eskişehir, Bilecik ve Kütahya’da vaka oranı düştüSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık risk haritasına göre Eskişehir, Bilecik ile Kütahya’da vaka oranı düşerken, 3 kentte de kırmızı ağırlıklı alanlar, maviye döndü. Eskişehir, Kütahya ve Bilecik ayrıca 100 bin kişide vaka oranı 120 seviyesinin üzerinde olan 12 şehir arasında yer aldı.
26.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Prof. Nurettin Yiyit, koronavirüs aşısında yan etkiyle ilgili gerçeği açıkladı!
Son dakika haberi: Prof. Nurettin Yiyit, koronavirüs aşısında yan etkiyle ilgili gerçeği açıkladı!Gelen son dakika haberine göre, BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin’in Türkiye’ye verdiği 120 milyon doz aşı sözü her kesimde umut yarattı. Yakın zamanda Türkiye'de çocuklar dışında herkes aşılanmış olacak. Ancak şu günlerde aşı olmak için talebin azaldığına dikkat çeken Feriha Öz Hastanesi Başhekimi Prof. Nurettin Yiyit, ''Biz istiyoruz ki ilk günkü yoğunluk hiç bitmeden devam etsin. Her ne kadar son 2 günde ciddi bir talep artışı olsa da bunun hiç durmadan artması lazım'' dedi. Başhekim Yiyit, ''Zaten sıkıntılı ve endişeli bir durum varsa biz hastayı uyarıyoruz. Burada daha uzun süre gözlemliyoruz. Bir de şu andaki aşıların istesek de istemesek de bir miktar yan etkileri olmak zorunda'' ifadelerini kullandı.
23.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüs salgını Türkiye'de ne zaman biter? Tarih verdi
Son dakika haberi: Koronavirüs salgını Türkiye'de ne zaman biter? Tarih verdiGelen son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 216 bin 658 Kovid-19 testi yapıldı, 8 bin 697 kişinin testi pozitif çıktı, 231 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1876 oldu, 14 bin 472 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 13 bin 111'e yükseldi. Uğur Şahin’in Türkiye’ye verdiği 120 milyon doz aşı sözü her kesimde umut yarattı. İşte detaylar...
23.05.2021Gündem
Kocaeli'de vaka sayılarındaki düşüş risk haritasına da yansıdı
Kocaeli'de vaka sayılarındaki düşüş risk haritasına da yansıdıKocaeli’nde, uygulanan tedbirler ve denetimlerle birlikte vaka sayılarında yaşanan düşüş, Hayat Eve Sığar uygulamasındaki risk haritasına yansıdı. Haritada kentin büyük çoğunluğunun mavi olduğu gözlemlendi.
23.05.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı: Testlerde pozitif oranı yüzde 20'lerden 5'lere düşmüş durumda
Sağlık Bakanlığı: Testlerde pozitif oranı yüzde 20'lerden 5'lere düşmüş durumdaSağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, günlük 200 binin üzerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yaptıklarını belirterek, "Testlerde pozitif oranı yüzde 20'lerden yüzde 5'lere düşmüş durumda. Bu da kapanmanın çok ciddi sonuçları olduğunu bize göstermekte." değerlendirmesinde bulundu.
22.05.2021Gündem
AB aşı sertifikası konusunda anlaştı
AB aşı sertifikası konusunda anlaştıAvrupa Birliği (AB), üye ülkeler ve Avrupa Parlamentosu (AP), uzun süredir tartışılan “Kovid seyahat sertifikası” konusunda anlaşmaya vardı. AB ülkelerinde yaşayanlar, 1 Temmuz’dan itibaren koronavirüse karşı aşılandıklarını, testlerinin negatif çıktığını ya da son 6 ayda Kovid-19 geçirdikleri için kanlarında antikor oluştuğunu gösteren bir sertifikayla AB içinde sorunsuz seyahat edebilecek.
22.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüshes koduhayat eve sığaraşıhes

Hayat Eve Sığar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.