Geri Dön

Hazine ve Maliye Bakanlığı atamaları ne zaman gerçekleşecek? Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, atama ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım gerçekleştirdi. Vatandaşlar ise atamaların ne zaman olacağını araştırmaya başladı. Peki Hazine ve Maliye Bakanlığı atamaları ne zaman gerçekleşecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı atamaları ne zaman gerçekleşecek? Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan atama müjdesi geldi. Bakan Albayrak, "Bakanlığımız 2 bin, kurum içi özel sınavımızla 3 bin kadroya atama yapacağız." dedi. Peki Hazine ve Maliye Bakanlığı atamaları ne zaman yapılacak?

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Albayrak, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yarından yılbaşına kadar tedricen alım ilanlarına çıkacaklarını belirterek, "Bakanlığımız 2 bin, kurum içi özel sınavımızla 3 bin kadroya atama yapacağız." ifadelerini kullandı.

Kendilerini buraya getiren sabır ve istikrarı daha ileriye götürecek olanın ise insan kaynağı olacağına dikkati çeken Albayrak, paylaştığı grafikte ise şu bilgilere yer verdi:

"500 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 15 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 1000 gelir uzman yardımcısı, 175 vergi müfettiş yardımcısı, 300 defterdarlık uzman yardımcısı, 10 stajyer hazine kontrolörü olmak üzere toplam 2 bin kişilik alım ilanlarına çıkıyoruz. Kurumiçi defterdarlık uzmanlığı için 1500, gelir uzmanlığı için 1500 olmak üzere toplam 3 bin kadro ataması."

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet