Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hazine ve Maliye Bakanlığı haber sayfamızda...

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.176 hazine ve maliye bakanlığı haberi bulunmuştur.
SON DURUM! % 25 KİRA ZAM SINIRI KALKTI MI? Konutlarda % 25 kira artış oranı uzatılacak mı, bitiyor mu?
SON DURUM! % 25 KİRA ZAM SINIRI KALKTI MI? Konutlarda % 25 kira artış oranı uzatılacak mı, bitiyor mu? Konutlarda geçerli olan yüzde 25 zam sınırı uzatılmıştı! Kirada oturanlar ve ev sahipleri tarafından kira zam sınırı açıklaması bekleniyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira artış oranı sınırlamasında son durumu açıkladı! Kira zam sınırı bitiyor mu, uzatılacak mı?
22.05.2024 Bilgi Rehberi
Demir çelikte 7 milyar liralık rekor ceza
Demir çelikte 7 milyar liralık rekor ceza Hazine ve Maliye Bakanlığı, demir-çelik sektöründe iki 2 firmaya 7 milyarlık rekor ceza kesti.
22.05.2024 Ekonomi
Eximbank'tan sendikasyon kredisi anlaşması
Eximbank'tan sendikasyon kredisi anlaşması Türk Eximbank, Asya Altyapı Yatırım Bankası garantisi altında ING, Standard Chartered ve Société Générale ile sendikasyon kredisi imzaladı.
21.05.2024 Uzmanpara
Hazine'den 2 firmaya 7 milyar liralık rekor ceza
Hazine'den 2 firmaya 7 milyar liralık rekor ceza Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca, demir-çelik sektöründen 2 firmaya 7 milyar liralık rekor ceza kesildi.
21.05.2024 Ekonomi
Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu: Kamu binalarında yüzde 40 tasarruf sağlandı
Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu: Kamu binalarında yüzde 40 tasarruf sağlandı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, KADEV Projesi kapsamında 565 kamu binasının 318’inin enerji verimliliğine kavuşturulduğunu vurgulayarak, “Bu sayede, yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağladık. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları, ülke politikası olarak devam ettireceğiz” dedi.
20.05.2024 Ekonomi
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.05.2024 Uzmanpara
Merkezi yönetim bütçesi belli oldu
Merkezi yönetim bütçesi belli oldu Merkezi yönetim bütçesi Ocak-Nisan döneminde 691 milyar 312 milyon TL açık verdi. Bütçe açığı Nisan ayında ise 177,8 milyar lira olarak gerçekleşti.
15.05.2024 Uzmanpara
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye refah payı verilmesine ilişkin, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Vergi kaçağına sıkı takip: 17 milyar liralık sahte faturaya inceleme
Vergi kaçağına sıkı takip: 17 milyar liralık sahte faturaya inceleme Kayıt dışı ile mücadeleyi gündeme alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile sahte fatura yoluyla gerçekleştirilen vergi kaçağı engellenecek.
15.05.2024 Ekonomi
Kamuda çalışma sistemi değişiyor! 6 model gündemde
Kamuda çalışma sistemi değişiyor! 6 model gündemde Bu hafta kamuda tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının ardından gözler yeni düzenlemenin detaylarına çevrildi. Özellikle kamu personelinin çalışma sisteminde bazı değişiklikler üzerinde duruluyor. Personelin esnek ve uzaktan çalışması sağlanacak. Yeni çalışma sistemiyle ilgili 6 formül gündeme geldi. İşte detaylar...
15.05.2024 Ekonomi
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenlik Meslek Kanunu haftaya Meclis’e gelecek." dedi.
14.05.2024 Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı "kamu bankalarında atamaların netleştiği" haberini yalanladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı "kamu bankalarında atamaların netleştiği" haberini yalanladı Hazine ve Maliye Bakanlığı, kamu bankalarındaki atamaların netleştiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
14.05.2024 Ekonomi
8 başlıkta kamuda tasarruf: 3 sene kemer sıkılacak!
8 başlıkta kamuda tasarruf: 3 sene kemer sıkılacak! Taşıt kullanımından, temsil harcamasına, personel alımından, yatırımlara kamu 3 yıl kemer sıkacak. TBMM hariç, istisnasız tüm kamu idareleri ve personelini bağlayacak Tasarruf Genelgesi bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı harcamaları izleyip aykırılıkları raporlayacak. Genelgeye uymayana yaptırım var
14.05.2024 Ekonomi
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Uzmanpara
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oluyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Haberler
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Memur ve emekli maaşlarının belirlenmesine yaklaşık 1.5 ay kala ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ve Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon tahminini 2 puan artırmasının ardından gözler yeni dönem maaş zamlarına çevrildi. Kamuoyunda emekli maaşlarıyla ilgili 3 farklı formül konuşuluyor. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır?
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır? Vatandaşın gözü kulağı yarın açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinde olacak. Peki açıklanacak önlemler neler olacak? Kamuda tasarruf tedbirleri vatandaşa nasıl yansır? İşte detaylar...
12.05.2024 Haberler
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır?
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır? Vatandaşın gözü kulağı yarın açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinde olacak. Peki açıklanacak önlemler neler olacak? Kamuda tasarruf tedbirleri vatandaşa nasıl yansır? İşte detaylar...
12.05.2024 Ekonomi
Pazartesi açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinin detayları belli oldu!
Pazartesi açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinin detayları belli oldu! Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı kamuda tasarruf tedbirlerinde sona gelindi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf ve tedbir paketinin pazartesi günü açıklanacağını duyurdu. Peki paketin içinde hangi tedbirler olacak? İşte beklenen kararlar...
10.05.2024 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan KDV oranları artırılıyor iddialarına ilişkin açıklama
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan KDV oranları artırılıyor iddialarına ilişkin açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı, KDV oranlarının artırılacağı iddialarını yalanlayarak, bu konuda bir çalışma bulunmadığını açıkladı.
7.05.2024 Ekonomi
Bakanlıktan altın ithalatı kotasıyla ilgili açıklama
Bakanlıktan altın ithalatı kotasıyla ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı, işlenmemiş altın ithalatında uygulanan kotaya ilişkin bir bilgilendirme duyurusu yayınladı.
6.05.2024 Uzmanpara
Bakanlıktan altın ithalatına kota açıklaması
Bakanlıktan altın ithalatına kota açıklaması Hazine ve Maliye Bakanlığı, işlenmemiş altın ithalatında uygulanan kotaya ilişkin bir bilgilendirme duyurusu yayınladı.
6.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.