Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hazine ve Maliye Bakanlığı haber sayfamızda...

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.185 hazine ve maliye bakanligi haberi bulunmuştur.
Özelleştirme İdaresi, 10 ildeki 32 taşınmazı satışa çıkardı
Özelleştirme İdaresi, 10 ildeki 32 taşınmazı satışa çıkardıHazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), 10 ilde bulunan 32 taşınmaz "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.
13.06.2021Ekonomi
Yapılandırma ile kamuya 100 milyar liralık tahsilat bekleniyor
Yapılandırma ile kamuya 100 milyar liralık tahsilat bekleniyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, kamu alacaklarının yapılandırılmasını içeren yasaya ilişkin, "Herkesin burada kendine bir yer bulacağını ve bu yasadan yararlanarak borçlarını ödemeleri bakımından rahatlayacaklarını düşünüyorum. Kamunun bugüne kadar kalmış olan 500 milyar liranın üzerinde bir borcu var ki bunun bir kısmı gerçekten alınması güç bir borç ama benim bu yasadan açıkça beklediğim 90-100 milyar liralık bir tahsilatın 36 ay içinde sağlanacağı yönünde." dedi.
12.06.2021Ekonomi
Ehliyet yenileme nasıl yapılır? 2021 Yeni sürücü belgesi randevu ücreti ve gerekli evraklar
Ehliyet yenileme nasıl yapılır? 2021 Yeni sürücü belgesi randevu ücreti ve gerekli evraklarYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin 2021 yılı geçmeden yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden alınıyor. Gerekli belgeler, başvuru ücreti ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
11.06.2021Gündem
Bakan Elvan'dan destek açıklaması
Bakan Elvan'dan destek açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, enflasyonla mücadeleyi ülkenin refahı için mutlaka kazanılması gereken bir savaş olarak gördüklerini söyledi. Öte yandan Bakan Elvan, "Uyguladığımız politikalarla hem toplum sağlığını hem de ekonomiyi ayakta tutacak tedbirlere özel önem veriyoruz. Bütçeden ve çeşitli fonlardan sunduğumuz desteklerin tutarı 141 milyar lirayı aşmış durumda. Yıl sonuna kadar bu tutarın 191 milyar liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: İşte yapılandırılacak borçlar! Kredi kartı ve kredi borcu...
Son dakika haberler: İşte yapılandırılacak borçlar! Kredi kartı ve kredi borcu...Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na 30 Nisan'a kadar olan bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte vatandaşların merak ettiği haberin ayrıntıları...
10.06.2021Ekonomi
Yapılandırma için geri sayım
Yapılandırma için geri sayımYapılandırma kanunu Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Vatandaşların çeşitli kamu kurumlarına 30 Nisan’a kadar olan bazı borçlarının yapılandırılmasını düzenleyen kanun, firmalara da matrah artırım yoluyla vergi barışı getiriyor.
10.06.2021Ekonomi
Hazine 1,8 milyar lira borçlandı
Hazine 1,8 milyar lira borçlandıHazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 1 milyar 821,4 milyon lira borçlanmaya gitti.
8.06.2021Uzmanpara
Haczedilen malların elektronik ortamda satışına ilişkin esaslar belirlendi
Haczedilen malların elektronik ortamda satışına ilişkin esaslar belirlendi Haczedilen malların elektronik ortamda satışına yönelik usul ve esaslar düzenlendi.
8.06.2021Ekonomi
Hazine 8,7 milyar lira borçlandı
Hazine 8,7 milyar lira borçlandıHazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 8 milyar 681,4 milyon lira borçlanmaya gitti.
7.06.2021Uzmanpara
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecekHazine ve Maliye Bakanlığı yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.
6.06.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Yürürlüğe girdi! Borç yapılandırma müjdesi...
Son dakika haberi: Yürürlüğe girdi! Borç yapılandırma müjdesi...Son dakika haberlere göre, milyonlarca borçlu vatandaşı rahatlatacak yeniden yapılandırma yürürlüğe girdi. Kamuya borçlar 6, 9, 12 veya 18 taksitte ödenebilecek. Kanuna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak.
4.06.2021Ekonomi
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyor
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyorKamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) merkezi yönetim bütçesine bu yıl 2,4 milyar lira temettü sağlaması öngörülüyor.
4.06.2021Uzmanpara
Yapılandırma Meclis’ten geçti
Yapılandırma Meclis’ten geçtiTBMM Genel Kurulunda, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.
4.06.2021Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? Hangi borçlar yapılandırılıyor?
Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? Hangi borçlar yapılandırılıyor?Borç yapılandırması ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi. Peki, hangi borçlar yapılandırma kapsamında olacak? Vergi borcu yapılandırması için başvurular ne zaman yapılacak? İşte Vergi Borcu yapılandırma ve ödemelerle ilgili son detaylar.
3.06.2021Ekonomi
Emlak vergisi ödeme tarihleri 2021 son gün ne zaman? Emlak vergisi nasıl ödenir? Hesaplama, borç sorgulama linki
Emlak vergisi ödeme tarihleri 2021 son gün ne zaman? Emlak vergisi nasıl ödenir? Hesaplama, borç sorgulama linkiSon dakika haberleri arasında AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştığı yer aldı. Emlak vergisi ödemelerini de kapsayan yasa vatandaşları meraklandırdı. Emlak vergisi ödeme tarihleri 2021 son gün ne zaman sorusu gündemdeki yerini aldı. Peki Emlak vergisi nasıl ödenir? İşte hesaplama, borç sorgulama linki...
3.06.2021Gündem
KDV indirim konusu yapılabilecek
KDV indirim konusu yapılabilecekGelir ve kurumlar vergisi uygulamasında finansman gider kısıtlaması uygulanan tutarlara ilişkin yüklenilen KDV’nin indirim konusu yapılabilmesine ilişkin düzenlemeye gidildi.
3.06.2021Uzmanpara
Finansman gider kısıtlaması uygulamalarında KDV indirim konusu yapılabilecek
Finansman gider kısıtlaması uygulamalarında KDV indirim konusu yapılabilecekGelir ve kurumlar vergisi uygulamasında finansman gider kısıtlaması uygulanan tutarlara ilişkin yüklenilen KDV’nin indirim konusu yapılabilmesine ilişkin düzenlemeye gidildi.
3.06.2021Ekonomi
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacak
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacakGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak
3.06.2021Ekonomi
KDV indirimi uzatıldı mı? KDV ve stopaj indirimi için yeni karar
KDV indirimi uzatıldı mı? KDV ve stopaj indirimi için yeni kararVergi indirimleri ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Kovid-19 salgınından etkilenenlere yönelik yapılan destekler kapsamında KDV indirimi ve stopaj indirimi oranlarının süresi uzatıldı. Peki, KDV indirimi için yeni süre hangi tarihe kadar? İşte detaylar.
2.06.2021Ekonomi
Vergi indirimlerinin süresi 2 ay daha uzatıldı
Vergi indirimlerinin süresi 2 ay daha uzatıldıKovid-19 salgını tedbirleri kapsamında KDV oran indirimlerindeki uzatım, yolcu taşımacılığı, yeme-içme hizmetleri, kültürel faaliyetler, düğün, berberlik ve kuaförlük hizmetleri, kuru temizleme gibi hizmet alanlarını kapsıyor.
2.06.2021Uzmanpara
Son dakika: KDV ve stopaj indirimi devam edecek
Son dakika: KDV ve stopaj indirimi devam edecekYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.
2.06.2021Ekonomi
Cari denge yapısal reformlar ile iyileşecek
Cari denge yapısal reformlar ile iyileşecekDış ticaret hadlerindeki bozulmaya rağmen güçlü mal ihracatı, altın ithalatındaki normalleşme, seyahat gelirlerinde beklenen kısmi iyileşme, ılımlı kredi büyümesi ve yapısal reformların, gelecek dönemde cari dengeyi olumlu etkilemesi, yıl sonunda cari işlemler açığının milli gelire oranının yüzde 3 civarına gerilemesi öngörülüyor.
1.06.2021Uzmanpara
İkinci çeyrekte çift haneli büyüme bekleniyor
İkinci çeyrekte çift haneli büyüme bekleniyorBu yılın ikinci çeyreğine ilişkin öncü göstergeler, Türkiye ekonomisinde büyüme eğiliminin devam ettiğine işaret ederken ikinci çeyrekte güçlü ihracatın ve baz etkisinin katkısıyla çift haneli büyüme gerçekleşmesi öngörülüyor.
1.06.2021Uzmanpara
TL mevduatlara stopaj desteğinde süre uzatılıyor
TL mevduatlara stopaj desteğinde süre uzatılıyorTürk lirası (TL) mevduatları için stopaj desteği uygulaması 2 ay daha sürecek.
1.06.2021Uzmanpara
TL mevduatına uygulanan stopaj indirimi devam edecek
TL mevduatına uygulanan stopaj indirimi devam edecekHazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk lirası mevduatına uygulanan stopaj indirimi Haziran ve Temmuz aylarında da devam edecek.
1.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yapılandırmaborçkdvindirimResmi Gazete

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.