Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hazine ve Maliye Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hazine ve Maliye Bakanlığı haber sayfamızda...

Hazine Ve Maliye Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.869 hazine ve maliye bakanlığı haberi bulunmuştur.
Bakan Nebati'den 'Türkiye Ekonomi Modeli' ile ilgili kararlılık vurgusu
Bakan Nebati'den 'Türkiye Ekonomi Modeli' ile ilgili kararlılık vurgusuHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 'Türkiye Ekonomi Modeli' ile ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
6.07.2022Ekonomi
Yeni ekonomi modeli kapsamında atılan 6 adım
Yeni ekonomi modeli kapsamında atılan 6 adımHazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan adımları tek tek sıraladı.
6.07.2022Uzmanpara
Hazine Bakanlığı açıkladı! Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan 6 adım
Hazine Bakanlığı açıkladı! Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan 6 adımHazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan adımları tek tek sıraladı.
6.07.2022Ekonomi
Memur maaş katsayısı 2022 genelgesi yayımlandı (temmuz)! Memur maaş katsayılarında son durum nedir? İşte memur katsayılarında son gelişmeler
Memur maaş katsayısı 2022 genelgesi yayımlandı (temmuz)! Memur maaş katsayılarında son durum nedir? İşte memur katsayılarında son gelişmelerMemur maaş katsayısı ile ilgili son durum memurların gündeminde yer alıyor. Dün memur maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Gözler ise memur maaş katsayısına çevrildi. Memur maaşları katsayısı ile ilgili ayrıntılar belli oldu. İşte memur maaş katsayısı genelgesi 2022...
6.07.2022Gündem
Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu, ne zamana kadar geçerli? İşte yeni bedelli askerlik fiyatı
Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu, ne zamana kadar geçerli? İşte yeni bedelli askerlik fiyatıBedelli askerlik ne kadar? Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni genelge yayımladı. Yayınlanan genelgede memur aylık katsayısı da belirlendi. Bununla birlikte bedelli askerlik ücreti de netleşti. Peki, yeni askerlik ücreti ne kadar? 2022 askerlik ücreti hangi tarihe kadar geçerli olacak?
6.07.2022Bilgi Rehberi
400 uzman yardımcısı alınacak
400 uzman yardımcısı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 uzman yardımcısı alacak.
5.07.2022Ekonomi
Sezgin Baran Korkmaz'ın davasında ABD ile hukuki yardımlaşma kararı
Sezgin Baran Korkmaz'ın davasında ABD ile hukuki yardımlaşma kararıSBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın da arasında olduğu 10 sanığın yargılandığı Amerika'dan haksız kazançla elde edilen "mal varlığı değerini aklama" suçundan açılan davada, ABD'de tutuklu olan Jacob Ortell Kingston, Levon Termendzhyan'ın savunmalarının alınması için ABD adli makamlarıyla istinabe (hukuki yardımlaşma) yapılmasına karar verdi. Mahkeme, Sezgin Baran Korkmaz'ın şirketlerinin ortaklık paylarına el konulması kararının ve gıyabi tutukluluk kararının kaldırılması taleplerini ise reddetti.
5.07.2022Gündem
Bedelli askerliğin yeni ücreti belli oldu!
Bedelli askerliğin yeni ücreti belli oldu!Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni genelge yayımladı. Genelgede memur aylık katsayısı da belirlendi. Bununla birlikte yeni bedelli askerlik ücretleri de netleşti. İşte detaylar...
5.07.2022Ekonomi
Genelge yayımlandı! Kıdem tazminatı tavanı belli oldu
Genelge yayımlandı! Kıdem tazminatı tavanı belli olduTÜİK'in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte memur, emekli, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati imzasıyla yayımlanan genelgeyle milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatında tavan rakam da belli oldu.
4.07.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! 90,6 milyar lira vergiden feragat edildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! 90,6 milyar lira vergiden feragat edildiHazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılında tüm çalışanların asgari ücrete kadar olan kısımdan gelir vergisi ve damga vergisinin kaldırıldığını hatırlatarak, temmuz ayı itibarıyla toplamda 90.6 milyar TL tutarında vergiden vazgeçildiğini bildirdi.
3.07.2022Ekonomi
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecek
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' iddiası sebebiyle CHP'nin tazminat ödemeye mahkum edildiğini duyurdu. 60 bin TL'lik tazminatın Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağı öğrenildi.
3.07.2022Gündem
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyor
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyorMilli Piyango İdaresi “Şans Oyunları Kurumu” kurulmasını içeren yasa teklifi hazırladı. Yasa dışı oynatılan kumar ve talih oyunları işletmelerinin denetimi ile sanal kumarı önleyecek “özel denetim personeli” istihdamını da öngören taslak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sunuldu. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Vekili Bekir Yunus Uçar, taslakta sanal kumar ve sanal bahisle mücadele için doğrudan kapatma yetkisi istendiğini dile getirdi.
2.07.2022Gündem
CHP, Albayrak’a tazminat ödeyecek
CHP, Albayrak’a tazminat ödeyecekCHP, ‘128 milyar dolar’ iddiaları nedeniyle eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a 60 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Albayrak’ın vekili avukat İsa Göktaş, tazminat bedelinin Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlanacağını açıkladı.
2.07.2022Gündem
8 uzman istihdam edilecek
8 uzman istihdam edilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi 8 uzman istihdam edecek.
1.07.2022Ekonomi
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecek
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' iddiası sebebiyle CHP'nin tazminat ödemeye mahkum edildiğini duyurdu.
3.07.2022Siyaset
Konutlara ısı yalıtım fırsatı
Konutlara ısı yalıtım fırsatıVatandaşlara konutlarının ısı yalıtımı için 50 bin liraya kadar, 60 ay vadeli 0.99 faiz oranıyla kredi kullandırımı başladı. Kredi üç kamu bankasının yanı sıra Ziraat Katılım’dan da alınabilecek.
1.07.2022Ekonomi
Ehliyet Yenileme 2022: Eski Sürücü Belgesi Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevu İşlemleri
Ehliyet Yenileme 2022: Eski Sürücü Belgesi Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevu İşlemleriYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadar yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veYa telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2022 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
30.06.2022Gündem
Bakan Nebati duyurdu! Konut başına 0,99 faizli 50 bin lira kredi projesi bugün başladı
Bakan Nebati duyurdu! Konut başına 0,99 faizli 50 bin lira kredi projesi bugün başladıHazine ve Maliye Bakanı Nebati, konut başına 50 bin liraya kadar finansman imkanı sağlayan, 60 ay vadeli, 0,99 faizli Konutlarda Isı Yalıtım Projesi'nin bugün başladığını bildirdi.
30.06.2022Ekonomi
Sayıştay üyeleri belirlendi
Sayıştay üyeleri belirlendiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan seçimle beş Sayıştay üyesi belirlendi.
29.06.2022Siyaset
3600 ek göstergeyi de kapsayan teklif Meclis'e sunuldu
3600 ek göstergeyi de kapsayan teklif Meclis'e sunulduAK Parti, 3600 ek gösterge ve öğrenci affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sundu. Teklifle; emekli aylığı alt sınırı 2 bin 500'den 3 bin TL'ye çıkarılıyor.
28.06.2022Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi
İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdiİstanbul Finans Merkezi Kanunu, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, İFM'nin alanı, yönetilmesine ve işletilmesine dair hükümler, İFM'de gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetlere dair teşvik, indirim, istisna ve muafiyetler de düzenleniyor.
28.06.2022Ekonomi
‘İstikrarı güçlendirme tedbirleri sürecek’
‘İstikrarı güçlendirme tedbirleri sürecek’Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son dönemde BDDK tarafından alınan kararların, 9 Haziran’da atılan adımların devamı niteliğinde olduğu belirtildi. 9 Haziran’da Hazine, gelire endeksi senet ihracına ilişkin ilk açıklamayı yapmış, BDDK da tüketici kredileri ve kredi kartlarına ilişkin düzenlemeleri duyurmuştu.
28.06.2022Ekonomi
Hazine'den yeni ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama
Hazine'den yeni ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde art arda atılan ekonomik adımlarla ilgili açıklama yaptı.
27.06.2022Haberler
Hazine'den BDDK tedbirlerine ilişkin açıklama
Hazine'den BDDK tedbirlerine ilişkin açıklamaHazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde art arda atılan ekonomik adımlarla ilgili açıklama yaptı.
27.06.2022Uzmanpara
Hazine'den yeni ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama!
Hazine'den yeni ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama!Hazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde art arda atılan ekonomik adımlarla ilgili açıklama yaptı.
27.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.