Geri Dön
GündemAÇIKLANDI | İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! Sözlü sınav ne zaman?

AÇIKLANDI | İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! Sözlü sınav ne zaman?

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere bin 772 kişi alacak. Son başvuru 29 Ocak'taydı ve bu tarihin üzerinden 10 gün geçti. Adaylar sabırsızlıkla sonuç tarihine odaklanmış durumdalar... Peki, İçişleri Bakanlığı personel alım sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanacak?

AÇIKLANDI | İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! Sözlü sınav ne zaman?

İçişleri Bakanlığı 1172 personel alacak. Başvurular sona erdi gözler sonuçlarda... Binlerce başvuru yapan var ve "İçişleri Bakanlığı personel alım sonuçları açıklandı mı, hangi tarihte açıklanacak?" sorusu sıklıkla yöneltliyor. İşte detaylar...

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA:

İçişleri Bakanlığı listeleri yayımlarken "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı için ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunan adaylardan; her il ve pozisyon unvanı için 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adaya ait il ve unvan bazlı listeler öğrenim durumuna göre (Lisans, Ön Lisans ve Lise) aşağıda yayımlanmaktadır." diye belirtti.

ÖNEMLİ DUYURU:

1- KPSS puan türüne göre ilan edilen pozisyon sayılarının 5 katı aday arasına giren en son aday ile aynı puana sahip aday/adaylar da listeye dâhil edilmiştir.
2- Yayımlanan bu listelerde yer alan adaylara ait tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu sınav komisyonlarınca başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında incelenecek olup, başvuru şartlarından herhangi birini veya birkaçını taşımayan adaylara başvurularının reddedildiği İş Talep Formunda beyan ettikleri cep telefon numaralarına SMS olarak, mail adreslerine de e- posta olarak bildirilecektir. Bu nedenle adayların belirtilen tarihler arasında sms ve e- posta adreslerini takip etmeleri gerekmektedir.
3- Başvurusunun bu aşamada reddedildiğini öğrenen aday/adayların itiraz için en geç iki gün içerisinde (mesai saatleri içinde) tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu valilik il yazı işleri müdürlüğüne itiraz edilen hususların belgelendirilmesi kaydıyla başvurmaları gerekmektedir.
4- Belirtilen itiraz süresi içerisinde itiraza neden olan bilgi /belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, bu nedenle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.
5- Süreç tamamlandıktan sonra başvurusu kabul edilen adaylara ait her il ve pozisyon unvanı için KPSS puan türüne göre giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler ile günlü katılım listeleri Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, ilanda belirtilen Ek-2 tabloda yer alan Bölgesel Sınav Merkezlerinin valilik internet sitelerinde de aynı tarihte yayımlanacaktır.

SÖZLÜ SINAV LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet