Geri Dön
GündemKamu kurum ve kurluşları mesai saatleri değişti mi? Memur çalışma saatleri neler?

Kamu kurum ve kurluşları mesai saatleri değişti mi? Memur çalışma saatleri neler?

İçişleri Bakanlığı 81 ile kademeli normalleşme genelgesi gönderdi. Son dakika gelen bu genelge sonrası Kamu kurum ve kurluşları mesai saatleri araştırılmaya başlandı. İşte 'Memur çalışma saatleri neler?' sorusunun cevabı...

Kamu kurum ve kurluşları mesai saatleri değişti mi? Memur çalışma saatleri neler?

Son dakika... İçileri Bakanlığı kademeli normalleşme genelgesi yayımladı. Birçok alanda değişikliğe gidildi. Bu genelgenin hemen ardından "Kamu kurum ve kurluşları mesai saatleri değişti mi? Memur çalışma saatleri neler?" soruları sorulmaya başlandı.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA MESAİ

Cumhurbaşkanlığının 14.04.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 27.04.2021 tarih ve 17665 sayılı yazısı doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmakta olan 10.00-16.00 saatleri arası mesai sistemi ile uzaktan/dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usulünün uygulanmasına kademeli normalleşme döneminde de devam edilecektir.

Yenimahalle'de sağanak nedeniyle dere taştı; felaketin boyutu gündüz ortaya çıktıAnkara'da öğle saatlerinden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle Yenimahalle'de 11 ev zarar gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet