Geri Dön
GündemKimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı

Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı

Okullar açıldı ve yüz yüze eğitim başladı. Koronavirüs salgınından dolayı bazı öğrencilerin özel durumlarından ötürü uzaktan eğitim gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı ise yeni bir karar aldı. Peki kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı. İşte detaylar...

Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim - öğretim yılında hangi öğrencilerin uzaktan eğitim alabileceğini belirledi. Milyonlarca öğrenci ve veli ise arayışa geçti. Peki uzaktna eğitim hangi öğrenciler görecek?

KİMLER, HANGİ ÖĞRENCİLER UZAKTAN EĞİTİM GÖRECEK?

Bir son dakika haberine göre, Kronik rahatsızlığı olan öğrencilerin, yüz yüze eğitim döneminde, gerekli belgeleri okullarına iletmeleri halinde eğitime uzaktan devam etmeleri sağlanacak.

POZİTİF VE TEMASLI OLDUĞU İÇİN KARANTİNADA OLAN ÖĞRENCİLER MAZERETLİ SAYILACAK

Resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler ile Covid -19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler mazeretlerine ilişkin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belgeyi okul müdürlüklerine iletmeleri halinde mazeretli sayılacaklarının belirtildiği açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi;

OKULA DEVAM EDEMEDİKLERİ GÜNLERDE DEVAMSIZ SAYILMAYACAKLAR

Öğrencilerin okula devam edemedikleri günlerde işlenen derslere yönelik ilgili öğretmenler tarafından velilere ve öğrencilere gerekli rehberlik yapılacak, öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacak.

Covid -19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler ile kronik rahatsızlığını belgelendiren öğrenciler okula devam edemedikleri günlerde devamsız sayılmayacak.

SINAVLAR NASIL OLACAK?

Öğrencilerin sınavları yüz yüze ve salgın tedbirleri dikkate alınarak; Kronik hastalığı bulunan öğrencilerin sınavları okul ortamında yüz yüze Covid-19 salgını kapsamında gerekli tedbirler alınarak, Covid-19 testi pozitif olan veya temaslı durumda olan öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şebeke suyu patladı, cadde molozlarla kaplandıSivas'ta kent merkezinde ana şebeke suyu hattının patlamasıyla çevredeki birçok dükkan suyla doldu, cadde molozlarla kaplandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler