Geri Dön

KPSS-2019/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Hangi tarihte?

KPSS'ye giren ve başarılı sonuç alan vatandaşlar tercih tarihlerini sabırsızlıkla bekliyor. Bu nedenle de zaman zaman ÖSYM'nin resmi sitesine girilerek tercih tarihleri hakkında bilgi alınmak isteniyor. Peki, KPSS-2019/2 tercihleri ne zaman başlayacak?

KPSS-2019/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Hangi tarihte?

Devlet memuru olmak isteyen vatandaşlar her yıl KPSS'ye giriyor. ÖSYM ise belirli tarihlerde başarılı puan alan adaylar için tercih alıyor. Şimdi 2019 yılında hangi tarihte KPSS tercih başvuruları alınacak o merak ediliyor. İşte tarihler....

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

KPSS-2019/2: Devlet Personel Başkanlığı bazı kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına 2. yerleştirme 3-12 Aralık 2019 tarihinde alınacak.

KPSS: KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Geri geri giden kamyon güvercin besleyen adamı böyle ezdiRusya’da yaşlı bir adam güvercinlere yem attığı sırada geri geri gelen kamyonun üzerinden geçmesi sonucu ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber