Geri Dön
GündemKurban Bayramı tatili kaç gün, hangi günler 2020? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Kurban Bayramı tatili kaç gün, hangi günler 2020? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Kurban Bayramı'na 1 haftadan az bir süre kaldı. Bayrama yaklaşırken hangi günler tatil olacağı ve bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. İşte Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri ile ilgili detaylar...

Kurban Bayramı tatili kaç gün, hangi günler 2020? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Kurban Bayramı'na yaklaşılırken tatil planı yapacak olanlar bayramın ne zaman başlayıp bittiğini araştırmaya başladı. Corona virüs nedneiyle Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulnamıştı. Kurban Bayramı2nda yasak gelip gelmeyeceği araştırılıyor. Peki Kurban abayramı ne zaman 2020? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

31 Temmuz 2020 Cuma Kurban Bayramı'nın 1. günü.

1 Ağustos 2020 Cumartesi Kurban Bayramı'nın 2. günü.

2 Ağustos 2020 Pazar Kurban Bayramı'nın 3. günü.

3 Ağustos 2020 Pazartesi Kurban Bayramı'nın 4. günü.

Kurban Bayramı tatili ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak arefe günü ile birlikte 4,5 gün tatil olması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Sağlık Bakanı Koca şu açıklamayı gerçekleştirdi;

"Bayramda memleketine gidecek olanlar, trafik yoğunluğuna kalmadan yola çıkmalı. Taşıtlarda kalabalık olmamalı, tedbirlere uyulabilmelidir. Bayram namazı açık alanda, mesafe kuralına uyularak kılınmalıdır. Kurban kesiminde ve et dağıtımında hijyene normalden daha fazla dikkat edilmelidir. Toplu bayramlaşma yapılmamalı, kalabalık bayram yemekleri düzenlenmemelidir. Ziyaretler sınırlı tutulmalıdır. Bayramlaşmalar mümkün olduğunca telefonla yapılmalıdır. Özellikle 65 yaş üstündekiler, kronik hastalığı olanlar, tebrikleri telefonla kabul etmelidir. Hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmamalıdır. El temizliğine dikkat edilmelidir. Bir araya gelinecekse açık hava tercih edilmelidir. Bayramda, maske ve mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var."

 

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet