Geri Dön

Maske satışları nerelerden yapılacak, serbest mi? Maske ücretleri konusunda tavan fiyat ne olacak?

Maske satışına ilişkin araştırmalar devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada maske satışının başlayacağı hafta başında gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklanmıştı. Maske ücretleri konusunda tavan fiyatın önümüzdeki günlerde belirleneceği duyuruldu. Peki maske satışı nerelerden yapılacak?

Maske satışları nerelerden yapılacak, serbest mi? Maske ücretleri konusunda tavan fiyat ne olacak?

Son dakika haberlere göre maske gelişmeleri yaşanmaya başladı. Ücretsiz maske dağıtımı ardından yeni bir karar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kararları arasında maske satışına izin verilmesine yönelik düzenleme de yer alırken, uygulamanın detaylarıyla ilgili bir genelge hazırlandığı öğrenildi. Peki maske fiyatları ne kadar olacak?

MASKE SATIŞI SERBEST Mİ?

Hürriyet'ten Eray Görgülü'nün haberine göre Ticaret Bakanlığı ile medikal sektörün temsilcileri, yeni düzenlemeyle ilgili bir araya gelirken, genelgeyle market ve gross marketlerde de maske satılabilmesi için izin verileceği ifade edildi. Erdoğan’ın onayına sunulacak olan düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından eczane, market ve gross marketlerde satışa sunulacak.

MASKE FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Cerrahi maske ücretinde üst limitin ise 1 TL olması bekleniyor. Farklı türdeki maskeler için de farklı üst limitler belirlenecek.

MASKE NERELERDE SATILACAK?

Maskeler eczanelerden, marketlerden medikal mağazalarından temin edilebilecek. En geç Cuma günü tavan fiyat uygulaması yapılacak

ÜRETİM SORUNU YOK

Yeni düzenlemeyle ilgili soruları yanıtlayan TOBB Medikal Meclis Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı, şunları söyledi:

"Satışların yarından itibaren (çarşamba) başlamasını bekliyoruz. En başından beri doğru organizasyonla maske sorunu yaşanmayacağını söylüyorduk. Dün de üretim ve tedarik sorunu yoktu bugün de yok. Bunu yetkililere anlattık. Dağıtım ve organizasyonda doğru noktaya gelindi. Bu şekilde vatandaşın maskeye rahat ulaşımı sağlanacak. Göreceksiniz raflarda maske kalacak."

 MASKE SATIŞINDA TAVAN FİYAT NE KADAR OLACAK?

Sağlık Bakanı Koca: "En geç cuma itibariyle Ticaret Bakanlığı'mızın maske tavan fiyatıyla ilgili açıklaması olacak."

 

 

Belarus'ta cumhurbaşkanlığı seçimiBelarus’ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, sandık çıkış anketlerine göre, mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko en çok oyu alarak seçimin galibi oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber