Geri Dön
GündemMEB ara tatil etkinlik takvimi! Ara tatil ne zaman sona erecek?

MEB ara tatil etkinlik takvimi! Ara tatil ne zaman sona erecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ara tatilin ilki Kasım ayı içerisinde gerçekleştiriliyor. 18 Kasım'da başlayan bir haftalık tatil 23 Kasım'da sona erecek. Öğrenciler ilk ara tatilin arından 24 Kasım'da ders başı yapacak. Peki MEB ara tatil etkinlik takviminde neler yer alıyor?

MEB ara tatil etkinlik takvimi! Ara tatil ne zaman sona erecek?

MEB tarafından yayımlanan etkinlik takvimi ile bu yıl ilk kez uygulanmaya başlanan ara tatilde öğrencilerin bulundukları illerdeki tarihi değerleri ve tarihi eserleri yakından tanıma, buralara yapılacak olan ziyaretler ile tarihe bire bir tanıklık etmek amaçlanacak. Bu kapsamda özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir'de tarihi eser ve dokuların diğer illere nazaran oldukça fazla yer alması burada eğitim alan öğrencilerin için ekstra bir etkinlik anlamına geliyor.

Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde, öğrencilere yönelik etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesi kullanıma açıldı.

Ara tatil uygulamasına ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, "Ara tatil, eğitim öğretime verilen bir aradır. Çocuklarımızın dışarıda kültürle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle buluşma vaktidir." dedi.

Öğrencilere yönelik ara tatil etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinin hazırlandığını bildiren Yusuf Büyük, "Velilerimiz, 15 Kasım Cuma akşamı itibarıyla, 81 ilde 18-22 Kasım'daki 5 günlük sürede yapılacak faaliyetleri, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı olmak üzere 'aratatil.meb.gov.tr' internet adresinden görebilecek." ifadelerini kullandı.

Büyük, ailelerin farklı bir şehre gitmesi durumunda, internet sitesinden ilgili şehre tıklayarak istedikleri etkinliklere katılabileceklerini kaydetti.

Erzurum'da çığ düştü! AFAD ekipleri bölgeye gidiyor
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı! Türkan Şoray tabutunu öptü
Kritik senaryo! Gram altın yıl içerisinde...
Sosyal medyada tehlikeli tarif! 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Hablemitoğlu'nun suikastının katil zanlısı Türkiye'ye getirildi!
Asgari ücretin üzerinde çalışanlar dikkat! Maaş tabloları ortaya çıktı
Bircan Bali gözyaşlarıyla anlattı! Mahmutyazıcıoğlu'nun son sözleri
İsrailli haham Türkiye'ye iş gezisinde kendini camide buldu!
Acun, Süper Lig efsanesini getirdi! Fotoğraf basına sızdı
Psikopat adam hayatını kararttı! 100 kilometre hızla giden araçtan dışarı attı
Vahşet gecesinin tek tanığı: Kesinlikle uyurken öldürdü
Tesla ve TOGG karşı karşıya! Türkiye'den 10 şehir eklendi
Acılı gününde ısrarla para istedi mi? 'Külah varsa ona anlatsın'
F.Bahçe'nin gözdesi Konan, Salah'ın kabusu oldu!
Kuyumcularda altın günleri başladı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler