Geri Dön

Pm Ne Demek? Pm Atmak Ne Anlama Gelir? Pm'in Açılımı

PM kısaltmasının ne anlama geldiğini öğrenmek ister misiniz? Kısaltmaların günlük hayatta ne anlama geldiğini öğrenerek, birçok alanda kullanılan kısaltmaların içinde geçtiği cümleleri anlayabilir, siz de bu kısaltmaları kullanabilirsiniz. Peki, PM kelimesi ve PM kelimesinin en çok kullanıldığı PM atmak kelime grubunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Pm Ne Demek? Pm Atmak Ne Anlama Gelir? Pm'in Açılımı

PM kısaltması İngilizce iki kelimenin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltmadır ve özellikle dijital dünyada kullanılmaktadır. Özellikle internet üzerinden oynanan oyunların bir köşesinde PM atmayı çokça görmüşsünüzdür.

PM Kelimesi ve PM Atmak Ne Anlama Gelmektedir?

PM kelimesi İngilizcede Private Message kelimelerinin kısaltmasıdır ve bu kelimelerin baş harflerinden meydana gelmektedir. PM atmak ise karşı taraftaki kullanıcıya private message yani özel mesaj göndermek demektir. Bu sayede kullanıcılar, halka açık olmayacak şekilde diğer bir kullanıcıya PM atmak yolu ile özel mesajlar gönderebilirler.

Gönderdikleri mesajları sadece mesajı gönderdiği kullanıcı görebilir. İnternet üzerinden bir oyun oynadığınızda ve karşı tarafa yazılı olarak bir mesaj göndermek istediğinizde PM atabilir, yani özel mesaj gönderebilirsiniz. Oyunların yanı sıra, PM kısaltması forum ve internet üzerindeki sözlüklerde de sıklıkla karşımıza çıkar.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet