Geri Dön
GündemPolen alerjisine karşı erken uyarı

Polen alerjisine karşı erken uyarı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara Üniversitesi ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) arasında yapılan “Akademik ve Ar-Ge İş Birliği Protokolü” ve yine Ankara Üniversitesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında yapılan “Atmosferik Alerjik Polen Gözlem, Tahmin ve Uyarılar Konusunda İş Birliği Protokolü” imza törenine katıldı.

Polen alerjisine karşı erken uyarı

Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü’nde yapılan imza töreninde konuşan Pakdemirli, meteoroloji alanında yapılan çalışmalarla büyük mesafeler katedildiğini ve dünya ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşıldığını söyledi. Pakdemirli, tıbbi meteoroloji çalışmalarındaki polen gözlem ve tahminlerine de değinerek, polenlerin her 10 kişiden birinde sağlık sorunlarına neden olduğunu söyledi. Ankara Üniversitesi ile yaptıkları işbirliği kapsamında ilki İzmir’de kurulan polen ölçüm cihazının ikincisinin Ankara Meteoroloji yerleşkesinde yer aldığını belirten Pakdemirli, “Polenlere karşı günlük ve saatlik uyarılarımızı yapacağız. Artık, başkentimiz Ankara’da yaşayan ve polen alerjisi olan vatandaşlarımız, aldıkları uyarılar sayesinde bu süreci inşallah sorunsuz şekilde atlatacaklardır” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dinamitle patlatılan kaya parçalarının isabet ettiği sürücü yaralandıKocaeli'nin Darıca ilçesinde, bir inşaatın temel kazısı sırasında dinamit patlatılması nedeniyle yola savrulan kaya parçalarının isabet ettiği sürücü yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler