Geri Dön

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 başvuru kılavuzu yayımlandı! 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 17 bin 689 personel alımı ikiye bölünmüş ilk başvurular Aralık ayı sonu itibariyle tamamlanmıştı. İkinci başvurular için dün yapılan açıklamanın ardından ÖSYM tarafından 8 bin 844 personel alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvurular 14-20 Şubat tarihleri arasında ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden alınacak. Peki başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 başvuru kılavuzu yayımlandı! 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Başvuru kılavuzuna göre Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak olan 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı için başvurular ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden 14-20 Şubat tarihleri arasında alınacak. Yayımlanan kılavuzda adaylar mezuniyet derecesine göre başvuru kılavuzunu inceledikten sonra başvuru işlemlerini tamamlayabilecek. KPSS 2020/4 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozizyonlarına başvuruda bulunabilmek için 2018 KPSS puanları kullanılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

3. KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.

4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

5. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

ODYOLOG:

Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST:

Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış
adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ:

Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ:

Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

Mankenler, Kapadokya'ya hayran kaldıKapadokya Fashion Week'e katılmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen mankenler gezdikleri bölgeye hayran kaldıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber