Geri Dön

Sokağa çıkma yasağı bitti mi, ne zaman saat kaçta bitecek? Sokağa çıkma yasağı Her hafta sonu olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri devam ediyor. 31 ilimizde geçtiğimiz Cuma günü iki gün süreyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası vatandaşlar sokağa çıkma yasağının uzayıp uzamayacağına dair ve yasağın her hafta sonu mu olacağına ilişkin aramalar yapıyor. Peki artık sokağa çıkma yasağı her hafta sonu mu olacak?

Sokağa çıkma yasağı bitti mi, ne zaman saat kaçta bitecek? Sokağa çıkma yasağı Her hafta sonu olacak mı?

Sokağa çıkma yasağına ilişkin aramalar tüm hızıyla devam ediyor. 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizin kapsayan sokağa çıkma yasağına ilişkin yasak uzayacak mı, yasak ne zaman saat kaçta bitecek gibi soruların cevaplarını bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HER HAFTA SONU MU OLACAK?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: İlerleyen dönemde başka hafta sonlarında da sokağa çıkma yasağı ihtimali olabilir tabii ki. Hastalığı önlemenin en iyi yolu insanların birbirleriyle temasını engellemek. Bunun için de alınabilecek önlemin en basiti sokağa çıkma yasağı. İnsanlar nefes alıyorlarsa ve teması kesmiyorlarsa başkasına bulaştırma riski her zaman var. Diğer illerde yasak olup olmayacağı incelenir. Gerekiyorsa diğer illerde de yapılabilir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZAYACAK MI?


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın 'yeni bir sokağa çıkma yasağı olur mu?' sorusuna canlı yayında cevap verdi. Hafta Sonu programına katılan Kalın şunları söyledi:"Sokağa çıkma yasağı meselesi her zaman gündemdeydi, biz de Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri çerçevesinde ihtiyaç olduğu zaman yapalım dedik. Bundan sonra ikinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? İnsanlar tabi sokağa çıkmak isteyecekler havalar düzeliyor, bununla ilgili kararlar olayın seyrine göre şekillenecek. Bu olabilir, tekrar yapılabilir, bilgi verme ilan etme konusunda tabi cuma akşamı bir kargaşa oluştu keşke oluşmasaydı. Bu tür planlamalar yine olabilir."

Cumhurbaşkanımız tedbirlerin uygulanması konusunda çok titiz ve hassas davrandığını ifade eden Kalın; “Cumhurbaşkanımız tavsiye dilen tedbirlere titizlikle uyuyor. Sıkı bir şekilde uyguluyor. Devlet işleyişinde aksaklık olmaması için bütün tedbirler alındı ve altyapı kuruldu. Önemli toplantılar video konferans ile yapılıyor.” Dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BİTECEK?

Genelgeye göre, 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 24:00 itibariyle başlayan yasak 12 Nisan 2020 Pazar günü 24:00’te sona erecek. Alınan kararda bir değişiklik olmaması durumunda vatandaşlar 13 Nisan 2020 Pazartesi günü 00:01 itibariyle sokağa çıkabilecekler.


Kuşadası'na bayram boyunca 206 bin araç giriş yaptıAydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'na, İlçe Emniyet Müdürlüğü verilerine göre, arife gününden itibaren Kurban Bayramı tatili boyunca 206 bin araç giriş yaptı. İlçeye gelen araç sayısında corona virüs salgını nedeniyle geçen seneye oranla düşüş yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber