Geri Dön
GündemSon dakika: Bakan Soylu 'bir güzel haber daha' diyerek sıcak gelişmeyi duyurdu

Son dakika: Bakan Soylu 'bir güzel haber daha' diyerek sıcak gelişmeyi duyurdu

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor, Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan bir aile daha evladına kavuştu." ifadeleri yer aldı. Bakan Soylu haberi verirken "Evlat Nöbetinde bir güzel haber daha; 33. kavuşma gerçekleşiyor. Diyarbakır Annelerinden, Özlem Anne de bugün, evladına kavuşuyor. İnşallah devamı da gelecek." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bakan Soylu 'bir güzel haber daha' diyerek sıcak gelişmeyi duyurdu

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre; terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor. İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda PKK terör örgütünden kaçan 2 terör örgütü mensubu daha bugün Türkiye'ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 yılında terör örgütüne katıldıkları, Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

Açıklamada örgüt mensuplarından birinin ailesinin 13 Mart 2020 tarihinden itibaren Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde devam eden evlat nöbeti eyleminde olduğu belirtildi. Teslim olan örgüt mensupları ile birlikte Diyarbakır'da 33'üncü buluşma gerçekleştirilirken sadece ikna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 174'e yükseldi.

BAKAN SOYLU: ÖZLEM ANNE DE EVLADINA KAVUŞUYOR

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Evlat nöbetinde bir güzel haber daha; 33'üncü kavuşma gerçekleşiyor. Diyarbakır Annelerinden, Özlem Anne de bugün, evladına kavuşuyor. İnşallah devamı da gelecek. Annelerin cesareti ve kararlılığı, tüm terör örgütlerini çökertecek" ifadelerini kullandı.

'BU ANI BEKLİYORDUM'

Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren Görmez ailesi olduğunu açıklamasının ardından, anne Özlem ve baba Mehmet Görmez, Habur Sınır Kapısının bulunduğu Şırnakın Silopi ilçesine doğru yola çıktı. Oğulları Halil İbrahim için 13 Mart 2020den bu yana HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren çift, işlemlerinin tamamlanmasının ardından oğullarıyla buluşturulacak.

Baba Görmez, evlat nöbetine başladığı günden bu yana beklediği bir an olduğunu ifade ederek, "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylunun paylaşımı sonrasında güvenlik güçleriyle Silopiye geldik. Çocuğumu bir an önce görmek istiyorum. Zaten evlat nöbetine başladığım andan itibaren bu anı bekliyordum. Temennim diğer ailelerin de benim gibi evlatlarına kavuşması" dedi.

Son dakika: Bakan Soylu bir güzel haber daha diyerek sıcak gelişmeyi duyurdu

'OĞLUMA KAVUŞACAĞIM GÜNÜN HAYALİYLE YAŞIYORDUM'

Anne Özlem görmez ise gittiği günden beri evladının hasretini çektiğini belirterek, "Ona bir an önce sarılmak, öpmek istiyorum. Diğer annelerin de benim gibi evlatlarına sarılmasını diliyorum. Oğluma kavuşacağım günün hayaliyle yaşıyordum" diye konuştu.

 

'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Kazakistan'da neler yaşandı? Canlı yayında anlattı
Afganistan'da şiddetli deprem! Can kayıpları var
Yunan basını manşetten verdi! Dikkat çeken TOGG mesajı
Toprak kaymasıyla ortaya çıktı! Roman dönemine ait
Şehit uzman çavuşun cenazesi için seferber oldular! Hakkari Valisi'nden açıklama
Migros ve CarrefourSA'dan rekabet cezasıyla ilgili yeni açıklama
Eski eşine kayıtsız kalamadı! 'Selin Çıra mı olduk?'
Boupendza bombası, sözleşmede sürpriz
Erdoğan 'Ocak' sözü vermişti! "Aynı hassasiyeti gösterdik"
Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Başka bir gezegenden gelmiş gibi...
Faturaları mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Man'ın menajeri iki Süper Lig devinin teklifini açıkladı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
İbrahim Erkal'ın vasiyetindeki Demet Akalın detayı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler