Geri Dön
GündemSon dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi! 40 metrekare...

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi! 40 metrekare...

Gelen bir son dakika haberine göre; İstanbul Şişli’de 40 metrekarelik otopark için iki grup sokak ortasında birbiriyle çatıştı. İki yaşındaki kızı Ada’yı parka götüren Okan Karaten öldü, olay yerinden geçen motosikletli kurye de yaralandı.

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi! 40 metrekare...

Kuyumcu Okan Karaten ile birçok ünlü ismin yardımcılığını yapan Elanur Karaten 3 yıl önce evlenmişlerdi. Çiftin şimdi 2 yaşında olan Ada isimli bir kızları dünyaya geldi. Karaten çifti önceki gün saat 18.00 sıralarında kızları Ada’yı Gezi Parkı’na götürdü. Bu sırada İnönü Mahallesi’nde iki grup, saat 17.00 sıralarında 40 metrekarelik bir alanın otopark olarak kullanılması nedeniyle kavga ediyordu. Çevredekiler araya girince kavga yatıştı. Okan Karaten ve Elanur Karaten kızlarıyla birlikte Yeni Nalbant Sokak’ta yürürken, kavga eden taraflar yine birbirlerine girdi. Çıkan çatışmadan kızını ve eşini korumaya çalışan Okan Karaten başından vurularak hayatını kaybetti. Kurşunlar yoldan geçen motosikletli bir kuryeyi de yaraladı. Çatışmaya karışan 56 yaşındaki Halis Y. de bacaklarından vuruldu.

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi 40 metrekare...

HEPSİ SUÇ MAKİNESİ

Polis ekipleri çatışmanın ardından bölgeyi ablukaya alarak tarafları aramaya başladı. Çatışmanın bir tarafındaki Ahmet A. (54) ve Gültekin E. A. (26) ile diğer taraftaki Cem İ. (36), Osman T. (29), İslam A. (21) ve Berkay G. (27) gözaltına alındı. Olay yerinde biri pompalı 4 tüfek ve tabanca ele geçerken, tarafların otomobilinden tam otomatik Uzi, Sig Sauer ve Baretta tabancalar ele geçti.

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi 40 metrekare...

Yapılan incelemede gözaltındaki Ahmet A.’nın 8 suçtan, Gültekin E. A.’nın 3 suçtan, karşı taraftan Cem İ.’nin 18 suçtan, Osman T.’nin 24 suçtan, İslam A.’nın 21 suçtan, Berkay G.’nin ise 20 suçtan poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı. Polisin elde ettiği bilgilere göre, ilk gruptaki Halis Y., Ahmet A. ve Gültekin E. A. bölgede emlakçılık yaparken aynı zamanda bir otel işletiyordu. Diğer grubun ise bölgede otomobil galerisi vardı ve 40 metrekarelik alanı, otopark olarak işletiyorlardı. İki grup 40 metrekarelik otoparkın kullanımıyla ilgili uzun süredir sürtüşüyordu. Kavga ve devamındaki çatışmaya da sürtüşme neden oldu.

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi 40 metrekare...

Okan Karaten dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Okan Karaten’e veda etmek için kızı Ada da yakınlarının kucağında camideydi. Elanur Karaten eşinin ardından şunları söyledi: “Benim sevgilim, o benim arkadaşımdı. Hayatım boyunca bana bir kötülük dahi etmedi, hiç kötü bir söz söylemedi. Birbirimize söz vermiştik. Kızımız ilkokula gittiğinde birlikte biz de gidecektik. Birlikte orada olacaktık. Ben ne yapacağım şimdi. Kızıma ne söyleyeceğim.”

Son dakika: Otopark savaşlarında bir baba can verdi 40 metrekare...

Okan Karaten’in eşi Elanur Karaten’le bir süre birlikte çalışan Demet Akalın, olayın ardından paylaştığı mesajında “Evinden çıkıp kızını parka götüren baba. Sokak çatışmasında kafasına kurşun isabet ediyor. 2 yaşındaki bebek babasız kaldı.Eski çalışma arkadaşım eşsiz kaldı... Hayat acımazsız” dedi.

 

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet