Gündem Sosyal medyada gören Türkiye olduğuna inanamıyor! Nefes kesen görüntü

Sosyal medyada gören Türkiye olduğuna inanamıyor! Nefes kesen görüntü

02.01.2024 - 09:40 | Son Güncellenme:

Trabzon'un Düzköy ilçesi Doğankaya mahallesinde bulunan Şahinkaya bölgesi görenleri mest ediyor.

Sosyal medyada gören Türkiye olduğuna inanamıyor Nefes kesen görüntü

Trabzon'un Düzköy ilçesi Doğankaya mahallesindeki Şahinkaya geride bıraktığımız 2023 yılının ardından, 2024 yılının ilk günlerinde de doğaseverler tarafından büyük ilgi görüyor.

Haberin Devamı

Şahinkaya, uzaktan bakılınca kaleyi andıran görüntüsü, eteklerindeki çam ormanları, tırmanış ve trekking rotalarıyla doğa sporlarıyla ilgilenenlerin Trabzon'daki ilk tercihleri arasında yer alıyor. Üzerinde yürüyüş güzergahlarının da olduğu, dağa tırmanmak isteyen dağcıların da bölgeyi tercih ettiği Şahinkaya kış mevsiminde olunmasına rağmen vatandaşların ilgisiyle karşılaşıyor.

Sosyal medyada gören Türkiye olduğuna inanamıyor Nefes kesen görüntü

Sosyal medyada bir çok fotoğrafıyla da öne çıkan Şahinkaya'ya gelen ziyaretçiler, özellikle yaz aylarında otantik dağ evlerinde konaklayarak ve kendisine yakın olan Çal Mağarası'nı da görerek yöreyi daha iyi tanıma imkanı buluyor.

Sosyal medyada gören Türkiye olduğuna inanamıyor Nefes kesen görüntü

Gelen ziyaretçilerden ilk defa Şahinkaya'ya geldiğini ve çok beğendiğini söyleyen Kemal Keleş, "Aslen Trabzon Çarşıbaşılıyım, Bursa'da yaşıyorum, ilk defa geldim buraya. Çok beğendim, tekrar gelmek isterim" dedi. İstanbul'dan geldiğini söyleyen Halil Emre Uygun ise "İstanbulluyum, ilk defa buraya geldim. Buranın gayet güzel bir manzarası var. Çok keyifli, hava da şansımıza çok güzel. İlerde tekrardan buraya gelmeyi düşünürüm" diye konuştu.