Geri Dön
GündemÜniversiteler yüz yüze açılacak mı, ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılıyor, online mı?

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı, ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılıyor, online mı?

2021-2021 Eğitim yılında üniversiteye başlayan ve devam eden öğrenciler üniversiteler açılacak mı, ertelendi mi soruları ile yeni haftaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından üniversitelerin açılış tarihi duyuruldu. Peki Üniversiteler ne zaman açılıyor?

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı, ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılıyor, online mı?

Üniversite öğrencilerinin merakla araştırdığı üniversitelerin açılış tarihi gündemden düşmüyor. Üniversitesinin açılacağı güne göre yerleşme planı yapan öğrenciler için detayları haberimize ekledik. Üniversiteler açılacak mı, ertelendi mi, üniversiteler ne zaman açılıyor sorularının cevapları belli oldu.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI, ERTELENDİ Mİ?

2021-2022 Eğitim yılında üniversiteler açılacak, ertelenme söz konusu değil. Peki üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte tarih...

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Üniversitelerde eğitim döneminin başlayacağı tarih geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.”

açıklamasında bulunmuştu.

ÜNİVERSİTELER YÜZ YÜZE AÇILACAK MI?

Son dakika haberlere göre; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir." dedi.

YÖK BAŞKANI ÖZVAR'DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

''Bu kararların başında hibrit veya harmanlanmış veya karma tabir edilen öğretim usullerinin üniversiteler tarafından kullanılabileceğini karara bağlamış bulunuyoruz. Üniversitelerimiz, harmanlanmış modelle birlikte yüz yüze ders yapma imkanının yanı sıra YÖK'ün aldığı kararla derslerin yüzde 40'ını çevrim içi yapabilme yetkisine haizdir. Üniversitelerimizin her biri bu konuda gerekli çalışmayı tamamlamıştır. Yani üniversitelerimiz şu anda hangi derslerini yüze yüze, hangi derslerini online olarak yapacağını belirlemiş ve kendi kamuoyuyla paylaşmış bulunmaktadır."