Geri Dön

Uzaktan eğitim ne zaman, nasıl başlayacak? MEB uzaktan eğitim detaylarını paylaştı!

MEB son dakika gelişmelerine göre, yüz yüze eğitime aşamalı geçiş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, artan koronavirüs vakaları ve ölümleri göz önünde bulundurularak bir süreliğine rafa kaldırıldı. Peki, online eğitim ne zaman başlıyor? MEB son dakika uzaktan eğitim detayları merak ediliyor.

Uzaktan eğitim ne zaman, nasıl başlayacak? MEB uzaktan eğitim detaylarını paylaştı!

MEB'e bağlı binlerce öğrenci, öğretmen ve veli, son dakika MEB haberlerini sorguluyor. İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri genelgesi sonrası sıkı önlemler ve kısıtlamalar yeniden gündeme geldi. Bununla birlikte ''okullar kapanıyor mu?'' sorusu da akıllarda yer etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu hakkında değerlendirmede bulunarak uzaktan eğitime tamamen geçileceğini dile getirmişti. İşte, uzaktan eğitim tarihi...

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı son dakika haberine göre, koronavirüs seyrine göre aşamalı yüz yüze eğitime bir süre ara verildiğini ve bu nedenle EBA TV üzerinden online eğitimin devam edeceğini belirtti. Öğrenciler, 20 Kasım Cuma günü itibariyle 4 Ocak Pazartesi gününe kadar eğitimlerine uzakta devam edecek. Resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek.

TRT EBA TV üzerinden derslerine devam edecek öğrenciler, 31 Aralık 2020'ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınava tabii olmayacaklar. Sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimleri ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere duyurulacak. Öğrenciler, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacaklardır.

Son dakika... 21.00'de başlıyor! İşte madde madde genelgenin detayları...Son dakika haberine göre; dün Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kısıtlamaları açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı da yayınladığı genelgeyle detayları duyurdu ve aktardı. Bu akşam saat 21.00'i gösterdiğinde de o kararlar yürürlüğe girecek. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı çalışan vatandaşlar toplu taşımayı kullanabilecek mi? İşte detaylar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet