Geri Dön
GündemYarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Mart'ta İstanbul'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Mart'ta İstanbul'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Hafta sonu için kısa bir süre kaldı. İstanbul'da ikamet eden binlerce vatandaş İstanbul'da yarın sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. 1 Mart'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından bazı illerde koronavirüs vaka sayılarına göre hafta sonu sokağa çıkma yasakları kaldırılmıştı. Yüksek riskli iller arasında yer alan İstanbul'da bazı yasak kararları uygulanmaya devam edecek. Peki Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? 6-7 Mart'ta İstanbul'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

İstanbul'da yarın sokağa çıkma yasağı var mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Hafta başında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan koronavirüs risk haritasına göre vaka sayısı düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasakları kaldırılmıştı. Milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul'da yarın sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki İstanbul'da 6-7 Mart'ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

İSTANBUL'DA HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

1 Mart'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından düşük-orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasakları kaldırılmıştı. Milyonlarca kişinin yaşadığı İstanbul koronavirüs risk haritasında turuncu kodla yüksek riskli iller sıralamasında yer alırken Pazar günleri sokağa çıkma yasağının devam edeceğine Cumartesi günü ise sokağa çıkma yasağı olmayacağı açıklamasında bulunulmuştu.

İSTANBUL'DA PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK!

Kabine Toplantısı'nda alınan karar ile yüksek ve çok yüksek riskli illerde yasakların bir süre daha devam edeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada Pazar günleri hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam edeceği 81 ilde hafta içi sokağa çıkma yasaklarının devam edeceği açıklanmıştı.

Buna göre 6 Mart tarihinde İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gündüz saatlerinde uygulanmayacak. Pazar sokağa çıkma yasağı ise 6 Mart akşam saat 21:00'dan Pazartesi sabah 05:00'e kadar sürecek. Pazar günü yine market, manav, kasap gibi işletmeler 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet