Geri Dön

Yeni haberleşme tekniğini açıkladı

FETÖ üyesi olduğunu kabul ederek itirafçı olan dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in eski koruması sanık eski Yüzbaşı Burak Akın ile Akın’ın ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan dört kişinin “silahlı terör örgütüne üyelik” suçundan yargılanmasına devam edildi. Önceki itiraflarına yeni bir bilgi ekleyen Akın, örgüt üyelerinin buluşacakları zaman ve mekanı belirlemek için Twitter üzerinden şifreli yazışma tekniğini kullandıklarını belirtti.

Yeni haberleşme tekniğini açıkladı

‘İletişim kurmak istedi’

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Burak Akın, Fuat Söylemez, Ayşe Söylemez, Mustafa Çopuroğlu ve Hüseyin Çetinkaya ile avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, önceki celsede sanıkların verdiği örgüt üyelerinin isimlerine ilişkin yapılan araştırma sonuçlarının dava dosyasına kazandırıldığını belirterek, buna ilişkin sanık ve avukatların beyanlarını aldı. İlk savunmasına kısa bir ekleme yapacağını belirten sanık eski Yüzbaşı Akın, “Kerem” kod isimli örgüt yöneticisinin kendisiyle irtibat sağlamak, örgütsel toplantıların yapılacağı yer ve zaman bilgisini iletmek için twitter üzerinden iletişim kurmak istediğini ifade etti.

Akın, FETÖ üyelerinin ByLock ve ankesörlü telefon dışında örgütsel irtibat sağlamak için sosyal medyayı kullanmış olabileceğine dikkat çekerek, “Kerem kod adlı şahıs bana sohbetlerin yer ve zamanını bildirmek için bir Twitter hesabı açmamı, buradan bilgilendirme yapacağını söyledi. Twitter’dan kendisinin aralarında bulunduğu bin kişiyi takip etmemi istedi. Bana, ‘ben de bin kişiyi takip edeceğim, ben orada şifreli olarak yazacağım’ demişti. ByLock ve ankesörlü telefon dışında böyle bir iletişim tekniğini kullanmış olabilirler, bunu mahkemenin dikkatine sunuyorum” dedi.

Rus turistin ölümden döndüğü anlar kameradaAntalya'da eşi ve arkadaşlarıyla birlikte yaya geçidinden yolun karşısına geçmekte olan Rus turiste otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle havalanıp kaldırıma savrulan, başından ve ayağından yaralanan kadın turist, eşinin ambulansa alınmaması üzerine hastaneye gitmek istemeyince eşi de ambulansa alındı. Kaza anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber