Geri Dön

YKS taban puanları ve kontenjanları | YÖK Atlas taban puanı ve kontenjanları

YKS sınav sonuçları açıklandı. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce adayı yakından ilgilendiren tercih süreci için heyecanlı bekleyiş başladı. Yerleştirmeye esas başarı puanlarını gören adaylar YÖK tarafından yayımlanan tercih robotu sayesinde istedikleri alan ve bölüm için arama yapabiliyor. YÖK Atlas tercih robotu sayesinde adaylar son dört yıla ilişkin taban puanları ve kontenjanlara ulaşma şansı yakalıyor.

YKS taban puanları ve kontenjanları | YÖK Atlas taban puanı ve kontenjanları

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar Üniversite tercihleri için heyecanlı bekleyişe başladı. Yükseköğretim Kurumu tarafından yayımlanan Atlas tercih robotu ile eğitim aldıkları Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık veya Yabancı Dil Bölümlerine göre üniversitelerin son dört yıllık taban puanları ve başarı sıralamalarına ulaşabiliyor.

Adaylar, üniversitelerde eğitim alacakları bölümlerin kontenjan sayılarını ve taban puanlarına ulaşabiliyor.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Babasını hastaneye getiren gencin başına silah doğrulttuAdana’da alkollü olduğu iddia edilen bir kadın, babasını hastaneye getiren gencin başına tabanca doğrulttu. Ardından kadın polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber