ABD  Başkanı Donald Trump

ABD  Başkanı Donald Trump

Son dakika ABD  Başkanı Donald Trump haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ABD  Başkanı Donald Trump gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ABD  Başkanı Donald Trump haber sayfamızda...

ABD  Başkanı Donald Trump haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.332 abd baskani donald trump haberi bulunmuştur.

Donald Trump Suudi Arabistanda
Donald Trump Suudi Arabistan'daABD Başkanı Donald Trump bugün ilk yurt dışı gezisini gerçekleştiriyor. Donald Trump şu dakikalarda Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'a iniş yaptı. Son günlerde skandallarla boğuşan ABD Başkanı’nın sıkıntılı günlerde yurt dışı gezilerini iptal etmemesi, tartışmaların biraz geri planda kalması amacına yönelik olduğu yorumlarına neden oldu.İlk yurt dışı ziyaretinde Donald Trump'a eslik eden eşi Melania Trump'ın nasıl bir kıyafet giyeceği merak ediliyordu. Melania Trump başı açık bir şekilde siyah ve uzun bir kıyafet ile uçaktan indi.ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ilk kez yurtdışı seyahatine çıktı. Dün akşam Suudi arabistan’a gitmek üzere yola çıkan Trump, başkent Riyad'a iniş yaptı.Trump’a ilk yurt dışı ziyaretinde eşi Melania Trump da eşlik ediyor. Melania Trump'ın Suud Arabistan ziyaretinde nasıl bir kıyafet giyeceği merak ediliyordu. Melania Trump başı açık bir şekilde ancak vücudunun geri kalan kısmnıı kapatacak şekilde siyah ve uzun bir tulum giydi.ABD Başkanı ve eşini uçaktan iner inmez Suudi Arabistan Kralı Selman Bin ABDülaziz El Suud karşıladı. Donald Trump ve Melania Trump ile el sıkışan Kral, ABD'li konuklarıyle birlikte basının karşısına geçti. Kral Selman'a oğlu da refakat ediyor. Donald Trump Suudi Arabistan'dan sonra Pazartesi günü İsrail' gidece. Daha sonra iseBelçika ve İtalya’yı ziyaret edecek. Donald Trump'ın görevden aldığı Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey’den eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkında Rusya ile ilişkilerinden dolayı açılan soruşturmanın kapatılmasını istediği yönündeki haberlerle sıkıntılı günler geçiren Trump’ın, bu geziyle olayların soğumasını amaçladığı iddia ediliyor.
11.09.2019Haberler
Trump destekçileriyle karşıtları birbirine girdi
Trump destekçileriyle karşıtları birbirine girdiABD’nin California eyaletinde Orange'da bulunan Huntington Plajı’nda Trump destekçileri ile karşıtları karşı karşıya geldi. Tam bir çatışmanın yaşandığı olaylar sonunda 3 kişi biber spreyi kullanmaktan, 4 kişi şiddet ve saldırı suçundan gözaltına alındı.ABD Başkanı Donald Trump destekçileri California eyaletinde bulunan Huntington Plajı’nda gösteri düzenledi. Ancak Trump karşıtları da bölgeye gelince iki karşıt görüşlü topluluk sakin durmadı.Tam bir kaosun yaşandığı plajda yaklaşık 2000 Trump destekçisinin toplandığı ardından Trump karşıtlarının bölgeye geldiği belirtiliyor. Yaklaşık 30 kişilik gruba Trump destekçilerinin şiddet uyguladığı, söz konusu grubun da yasa dışı olan biber spreyi kullandığı belirtiliyor.Olayda bir çok kişinin hafif şekild etralandığı ifade ediliyor.Yetkililerden yapılan açıklamaya göre 3 kişi biber spreyi kullanmak, 4 kişi ise şiddet ve saldırı suçundna gözaltına alındı.Haber ajansları tarafından geçilen görüntülerde Trump karşıtı olduğu belirtilen genç bir adam etrafını saran Trump destekçileri tafından tartaklanıyor, bir Trump taraftarı adamın boynunda sarılı giysiyi boğarcasıan çekmeye çalışıyor.Fotoğraflarda bir destekçinin başka bir adamın yanına gelip adamın kulağına bağırdığı görülüyor. Bir başka olayda ise yerde yatan bir adam Trump destekçisi tarafından tekmelerle ve yumruklarla dövülüyor. Trump karşıtı bir yandan bu sırada biber spreyi sıkmaya çalışıyor.Trump karşıtı görüşlü protestocuların Trump destekçilerinin düzenleyeceği yürüyüşü bir insan duvarı örerek engellemek istedikleri ancak amaçlarını yerine getiremeden durumun karıştığı belirtiliyor.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler