Dağlık Karabağ Savaşı

Dağlık Karabağ Savaşı

Son dakika Dağlık Karabağ savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dağlık Karabağ savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dağlık Karabağ savaşı haber sayfamızda...

Dağlık Karabağ Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 236 daglik karabag savasi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Aliyevler Şuşada Ermenileri çıldırtan poz...
Son dakika... Aliyevler Şuşa'da! Ermenileri çıldırtan poz...Moskova'da Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında imzalanan ikinci anlaşmanın ardından bugün Cumhurbaşkanı Aliyev, eşi ve kızıyla birlikte savaşın kaderinin değiştiği Şuşa'ya gitti. Gezinin fotoğrafları anında sosyal medyada yayıldı.
15.01.2021Dünya
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı Gerçek hedef...
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı! Gerçek hedef...Moskova'da imzalanan anlaşmayla Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kara bağlantısının resmileşmesi Ermenistan'da tsunamiye dönüştü. Başbakan Paşinyan'ın bir kez daha hedef tahtasında olduğunu aktaran BBC'ye konuşan Ermeni analistler, Rusya'nın Azerbaycan'ı tuttuğunu savunuyor. Ancak bir Rus gazetesinde yayınlanan makale, Moskova'nın Dağlık Karabağ'daki gerçek hedefini apaçık şekilde ortaya çıkardı.
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı Türkiye ve Azerbaycan...
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı! Türkiye ve Azerbaycan...Son dakika haberine göre; Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
14.01.2021Dünya
Harita ortaya çıktı Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiyeye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu!Moskova'daki zirvede Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya liderleri kamera karşısına geçti, aynı dakikalarda Erivan'daki gösterilerde Paşinyan'ın sözcüsü görüldü. Ermenistan'ın bile tanımadığı kağıt üstündeki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'de ise gecenin sessizliği silah sesleriyle bölündü, gerçeğin ortaya çıkması ise çok kısa sürdü.
12.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
12.01.2021Dünya
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu Resmen ilan ettiler...
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
11.01.2021Dünya
Son dakika... Putin, Aliyev ve Paşinyanla görüşecek
Son dakika... Putin, Aliyev ve Paşinyan'la görüşecekDağlık Karabağ savaşının ardından 10 Kasım'da anlaşma imzalayan Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yarın kritik bir randevu var. Rusya lideri Putin, Azerbaycan lideri Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'la Moskova'da buluşacak.
10.01.2021Dünya
KAHRAMANLARI AĞIRLADI
KAHRAMANLARI AĞIRLADIAzerbaycan’ın zaferiyle sonuçlanan Dağlık Karabağ Savaşı’nda; askerlere tıbbı destek veren ve aralarında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi asistanlarının da yer aldığı doktorlar, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret etti.
9.01.2021Ege
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!Rusya’nın arabuluculuğunda Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’la kalıcı barış anlaşması imzalayan Ermenistan, Türk uçaklarına hava sahasını açtı. Türk Hava Yolları’nın Bakü-İstanbul uçuşu, Ermenistan hava sahası üzerinden gerçekleşti
29.12.2020Gündem
Son dakika... Ermenistan uslanmıyor Azerbaycan mevzisine saldırdılar
Son dakika... Ermenistan uslanmıyor! Azerbaycan mevzisine saldırdılarDağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan milisleri Hocavend yakınlarında saldırı düzenledi, bir asker hayatını kaybetti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, saldırıyı gerçekleştiren altı milisin yok edildiğini duyurdu.
28.12.2020Dünya
Son dakika... Rus medyası duyurdu: Türkiye Orta Asyada büyüyor, baskı artacak
Son dakika... Rus medyası duyurdu: Türkiye Orta Asya'da büyüyor, baskı artacak!Dağlık Karabağ savaşının sonuçlarını analiz eden Moskovsky Komsomolets gazetesi, Ankara'nın Orta Asya'daki Türk cumhuriyetleriyle yeni bir askeri-politik blok oluşturmayı planladığını yazdı. Türkiye'nin Özbekistan, Kırgızistan gibi ülkelerle askeri anlaşmalar imzaladığını, Kazakistan'ın Bayraktar TB2 almayı hedeflediğini aktaran gazete, yeni ittifaka ilk katılacak ülkenin Türkmenistan olacağını sayfalarına taşıdı. Moskovsky Komsomolets'e göre, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki 'Tek Millet, İki Devlet' sloganının yerini şimdi 'Tek Millet, Beş Devlet' almaya başladı. Medizona ise Türkiye'nin bölgede nüfuzunu artırdığını ve Ermenistan üstündeki baskının git gide artacağını yazdı.
28.12.2020Dünya
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin Kıyamet kopar...
Son dakika haberleri | Aklınızdan bile geçirmeyin! Kıyamet kopar...Gizli belgelerin sızdırıldığı Ermenistan'da kriz tırmanırken, kağıt üstündeki Dağlık Karabağ yönetimi Azerbaycan'a iade edilen toprakların geri alınacağını ileri sürdü. Rus barış güçlerinin sözcüsü ise, basın toplantısında Rusya bayrağının yanında ilk kez işgalcilerin bayrağına yer verdi.
28.12.2020Dünya
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti Utanç verici...
Son dakika... Makam aracının görünmesi yetti! Utanç verici...Dağlık Karabağ savaşının ardından türbülansa giren Ermenistan'da bu sabah saat 10.00'da inanılmaz anlar yaşandı, Paşinyan'ın makam aracı hükümet binasına girerken fırtına koptu.
24.12.2020Dünya
Son dakika Fransız gazeteden SİHA itirafı: Türkiyenin gücünün sembolü
Son dakika! Fransız gazeteden SİHA itirafı: Türkiye'nin gücünün sembolüGelen bir son dakika haberine göre; Dağlık Karabağ savaşının kaderini belirleyen ve sahadaki diğer aktörleri şaşkına çeviren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında yol açtığı yankı büyüyor. Fransız Liberation gazetesi, SİHA'ların, Türkiye'nin gücünün yükselişinin ve büyüyen bağımsızlığının sembolü haline geldiğini yazdı.
23.12.2020Dünya
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladı
Paşinyan köşeye sıkışıyor, süresiz protesto başladıErmenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ülkede süresiz protestolar başladı. Paşinyan’ın görevinden istifa etmesi için ülkedeki muhalefet başkent Erivan’da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak gösteriler düzenledi.
22.12.2020Dünya
Azerbaycanda şehit askerler ve yakınlarının kredi borçları silindi
Azerbaycan'da şehit askerler ve yakınlarının kredi borçları silindiAzerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda şehit olan 830 askerin kredi borçlarının silindiği bildirildi.
22.12.2020Dünya
ABDli kuruluş: Türk SİHAları oyunun kurallarını değiştirdi
ABD'li kuruluş: Türk SİHA'ları oyunun kurallarını değiştirdi!Dağlık Karabağ savaşının kaderini belirleyen ve sahadaki diğer aktörleri şaşkına çeviren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında yol açtığı yankı büyüyor. ABD'li Foreign Affairs dergisi, Türk İHA/SİHA'larının geleneksel savaş yöntemlerini kökünden değiştireceğini ve gelecekte Türkiye'nin bu konuda lider pozisyonda olacağını yazdı. Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ'da 'oyun değiştiren' İHA/SİHA teknolojisine dünyanın adapte olması gerektiği vurgulanan yazıda, Türkiye'nin rakiplerinden ne denli önde olduğuna değinildi.
22.12.2020Dünya
Azerbaycanlı kadınların gözyaşı
Azerbaycanlı kadınların gözyaşıDağlık Karabağ savaşı sırasında Ermenistan’ın ateşkesi ihlal etmesiyle yeniden başlayan çatışmalarda, Ermeni ordusu tarafından 11 Ekim’de Azerbaycan’ın Gence kentine roket saldırısı gerçekleştirildi.
22.12.2020Dünya
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti Görüntüler canlı olarak yayınladı
Son Dakika: Elini sıkmadı, kapıyı işaret etti! Görüntüler canlı olarak yayınladıSon dakika haberlere göre, Ermenistan milislerinin çekilmesiyle tırmanan gerilimi, Rus birliklerinin bölgeye konuşlandırılması da yatıştırmadı. Bugün bölgeye giden Paşinyan'ın geçmemesi için yollar kapatıldı, Ermenistan Başbakanı helikopterle Syunik'e ulaşabildi. Asıl utanç verici anlar ise kilisede yaşandı.
21.12.2020Dünya
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde Dünya gözü burada...
Son dakika: Silahlar şemsiyenin içinde! Dünya gözü burada...Son dakika haberlere göre Dağlık Karabağ'da bir dönüm noktası daha gerçekleşti, işgalci Ermenistan güçleri Kafan'daki 13 köyden binaları ateşe vererek çekildi. Büyük bir öfke patlamasına yol açan değişikliğin ardından yeni açılan sınıra Rus birlikleri konuşlandırıldı. Bugün Erivan'da gerçekleşen yürüyüşte istifa baskılarına direnen Başbakan Paşinyan ilk kez halkın önüne çıktı, uluslararası haber ajansları peş peşe fotoğrafları servis etti. Yerel medya ise, Ermenistan'ın bile tanımadığı Dağlık Karabağ yönetimi için Rusya'nın hedefini manşetten duyurdu.
20.12.2020Dünya
Son Dakika: Saatler kaldı Tarihi değişiklik...
Son Dakika: Saatler kaldı! Tarihi değişiklik...Son dakika haberlere göre, çekilme için verilen sürenin dolmasına saatler kala sınır hattındaki öfkeli kalabalık yolu kapattı, bu sırada silah sesleri yükseldi. Tarihi değişiklik öncesinde ise bir kez daha harita değiştirildi.
18.12.2020Dünya
Son Dakika... Resmen doğrulandı Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...
Son Dakika... Resmen doğrulandı! Öfke patlaması, kapıları kırıp girdiler...Rusya, Dağlık Karabağ'da yeniden silah seslerinin duyulduğu bölgede neler yaşandığına ilişkin çok az bilgisi olduğunu açıkladı. Azerbaycan ordusunun 160 Ermenistan askerini esir aldığı resmen doğrulanınca Erivan fena karıştı, göstericiler Savunma Bakanlığı'nın kapısını kırıp içeri girdi. Dünya, ulusal utanca dönüşen olayları ağzı açık izliyor.
17.12.2020Dünya
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar Ruslardan skandal Türkiye haberi...
Son Dakika... Ateşle oynuyorlar! Ruslardan skandal Türkiye haberi...Gelen son dakika haberlerine göre, Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaş esirlerinin iadesine başlandı, Rus uçakları iki ülkenin başkentine ulaştı. Ermeni milislerden temizlenen iki köyün gösterildiği Rus haritası bir gün sonra değişti. Köylerin kontrolünü alan Azerbaycan ordusunun özel kuvvet askerlerinin görüntüleri paylaşıldı. Şuşa çevresinde yeni bir gerilim noktası ortaya çıkarken, Rus yayın organı Sputnik'te haber skandala yol açtı. Ermenistan'da ise Başbakan Nikol Paşinyan'a öfke dinmiyor. Ermenistan bugün yine halkının hain ilan ettiği Paşinyan karşıtı gösterilerle çalkalandı.
16.12.2020Dünya
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladı
Azerbaycan ve Ermenistan arasında esir takası başladıRusya Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre Ermenistan ve Azerbaycan, Karabağ'daki çatışmaların ardından, Moskova'nın arabuluculuğunda savaş esiri takasına başladı.
15.12.2020Dünya
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir Ruslar haritayı değiştirdi...
SON DAKİKA: Savaş patlayabilir! Ruslar haritayı değiştirdi...Son dakika haberlerine göre; Ermenistan'da Paşinyan'ın istifa ettiği haberleri kısa bir heyecan dalgasına yol açtı, eski bakanın savaştaki hezimete ilişkin itirafları şok etkisine neden oldu. Dağlık Karabağ'da Ermeni milislerin mevzilendiği iki köyden ateş açılınca Azerbaycan harekete geçti, Hankendi'deki Rus karargahı önündeki gösteriden sonra Rus barış güçleri devreye girdi. Karargah önündeki gösteriyi organize eden Ermeni yönetici Pazar gecesi Azerbaycan'ın SİHA'lar kullandığını, dokuz askerin esir düştüğünü ileri sürdü.
15.12.2020Dünya
Son dakika... Türk mühendisler tasarladı Düşmana ilk müdahaleyi Teoman yapacak
Son dakika... Türk mühendisler tasarladı! Düşmana ilk müdahaleyi 'Teoman' yapacakGelen son dakika haberine göre; Terörle mücadelede güvenlik güçlerine yardımcı olmak amacıyla geliştirilen "Teoman" göreve hazır. Çatışma alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan robot, gözlem ve silahla müdahale yeteneğine sahip.
14.12.2020Teknoloji
Son dakika... Silah sesleri duyuldu Ruslara sarıldılar...
Son dakika... Silah sesleri duyuldu! Ruslara sarıldılar...Hadrut çevresindeki iki köyü anlaşmaya uymayıp boşaltmayan Ermeni milisler Azerbaycan ordusu tarafından çıkarıldı, Rusya ateşkesin bozulduğunu ilk kez doğruladı. Hankendi'de ise akşam saatlerinde inanılmaz bir görüntü ortaya çıktı.
14.12.2020Dünya
Son dakika Türk SİHAları radarda Sıraya girdiler
Son dakika! Türk SİHA'ları radarda! Sıraya girdilerDağlık Karabağ savaşının gidişatını kökünden değiştiren ve Azerbaycan'a 44 günde zaferi getiren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında yol açtığı yankı büyüyor. Dağlık Karabağ savaşının gidişatını kökünden değiştiren ve Azerbaycan'a 44 günde zaferi getiren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında yol açtığı yankı büyüyor. Ukrayna Donanması 2021 yılında Bayraktar TB-2'den satın almak için harekete geçti.
12.12.2020Dünya
Son dakika... Çıt yok Ermenistan çatırdıyor...
Son dakika... Çıt yok! Ermenistan çatırdıyor...Ermenistan medyası Azerbaycan'daki zafer kutlamalarına ilişkin tek bir haber yayınlamadı, başkent Erivan'da ise Paşinyan'ın fotoğrafları çiğnendi. Şuşa'da eğlenen Azerbaycan askerlerinin görüntüsü ise ülkedeki infiale tuz biber ekti.
10.12.2020Dünya
Son dakika.. Almanya: Türkiye tarihin ilk SİHA savaşını kazandı
Son dakika.. Almanya: Türkiye tarihin ilk SİHA savaşını kazandıDağlık Karabağ savaşının gidişatını kökünden değiştiren ve Azerbaycan'a 44 günde zaferi getiren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında yol açtığı yankı büyüyor. ABD'den Ukrayna'ya birçok ülkede ses getiren Bayraktar TB2 SİHA'lar bu kez Almanya'yı sarstı. Almanya Savunma Bakanı, "Dağlık Karabağ'da tarihin ilk SİHA savaşı yaşandı. SİHA’lar, bombardımanlarla savaşın seyrini değiştirdi. Sonuçları, kaybeden taraf için çok ağır oldu" derken, ordunun SİHA talebinin karşılanmaması büyük bir krize yol açtı.
9.12.2020Dünya
Son Dakika: Dünyaya rezil oldular Askerler sınırı geçti...
Son Dakika: Dünyaya rezil oldular! Askerler sınırı geçti...Azerbaycan Zafer Günü töreni için geri sayıma geçti, provalarda Türk üretimi Bayraktar TB2 ve İsrail üretimi SİHA'lar göründü. Dağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan'da ise isyan büyürken Azerbaycan askerlerinin sınırı geçip verdiği ziyafet ortalığı birbirine kattı.
9.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan gidiyor Ermenistan görünce çıldıracak
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan gidiyor! Ermenistan görünce çıldıracakGelen bir son dakika haberine göre; Ermenistan tarafından yıllardır işgal altında olan topraklarını SİHA’ları da kullanarak geri alan Azerbaycan, perşembe günü gerçekleşecek zafer kutlamalarında Bayraktar TB2 SİHA'ları sergileyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda, 10 Aralık'ta Bakü'de düzenlenecek Zafer Geçidi Töreni'ne iştirak edecek.
9.12.2020Dünya
Son Dakika: Paşinyana verilen süre doldu Erivanda isyan başladı...
Son Dakika: Paşinyan'a verilen süre doldu! Erivan'da isyan başladı...Dağlık Karabağ savaşının bitmesinden bir ay sonra bile çalkalanan Ermenistan'da bugün başkent Erivan karıştı, Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen muhalefetin itaatsizlik eylemleri başladı.
8.12.2020Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan gidiyor Ermenistan görünce çıldıracak
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan gidiyor! Ermenistan görünce çıldıracakGelen bir son dakika haberine göre; Ermenistan tarafından yıllardır işgal altında olan topraklarını SİHA’ları da kullanarak geri alan Azerbaycan, perşembe günü gerçekleşecek zafer kutlamalarında Bayraktar TB2 SİHA'ları sergileyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda, 10 Aralık'ta Bakü'de düzenlenecek Zafer Geçidi Töreni'ne iştirak edecek.
9.12.2020Dünya
Son Dakika... Ermenistan, Moskovada skandala imza attı Türkiyeyi hedef aldı...
Son Dakika... Ermenistan, Moskova'da skandala imza attı! Türkiye'yi hedef aldı...Ermenistan'da başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen kalabalığa seslenen papaz, "Bugün Türkler Dadivank'ın duvarları altında yürüyor" dedi. Savaşta hezimete uğrayan Ermenistan ordusu sınırda Rus silahlarıyla poz verdi, kadın askerlerin görüntülerini de Ruslar yaydı. Rusya'nın başkenti Moskova'da bugün gerçekleşen resmi ziyaret ise skandala sahne oldu.
7.12.2020Dünya
Son dakika: Ermenistanın eski lideri Koçaryan açıkladı: Türkiyeyi doğrudan savaşa sokmaya çalıştı
Son dakika: Ermenistan'ın eski lideri Koçaryan açıkladı: 'Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmaya çalıştı'Ermenistan'da bugün büyük bir gösteri bekleniyor, gittikçe köşeye sıkışan Başbakan Paşinyan'ı topa tutan eski lider Koçaryan Erivan'ın taktiklerini ifşa etti. Rusya ise, dünyada hiçbir ülkenin tanımadığı kağıt üstündeki Dağlık Karabağ'ın geleceğine ilişkin son sözü söyledi.
5.12.2020Dünya
Son Dakika: Türk SİHAsını ilk kez böyle göreceksiniz Takip etti
Son Dakika: Türk SİHA'sını ilk kez böyle göreceksiniz! Takip ettiBaykar Savunma, Bayraktar TB2 SİHA’nın test uçuşuna dair görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. SATCOM ile donatılan SİHA, gökyüzünde bir süre takip edildi. Öte yandan, ABD'li yayın kuruluşu Bloomberg özel haberinde SİHA'ların ve bu teknolojinin başını çeken Türkiye'nin geleceği nasıl şekillendireceğini yazdı: "İnsansız hava araçları büyük güçler için baş belası olabilir!'
5.12.2020Dünya
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı
Koçaryan: Ermenistan savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptıEski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, ülkesinin yaklaşık 30 yıldır işgal ettiği toprakları terk etmemek için Azerbaycan ile girdiği savaşa ilişkin, "Yetkililer savaşı kaçınılmaz kılmak için her şeyi yaptı" dedi.
5.12.2020Dünya
Son Dakika: Türk SİHAları dünyanın dilinden düşmüyor Bu kez ABDli yayın kuruluşu....
Son Dakika: Türk SİHA'ları dünyanın dilinden düşmüyor! Bu kez ABD'li yayın kuruluşu....ABD'li yayın kuruluşu Bloomberg özel haberinde SİHA'ların ve bu teknolojinin başını çeken Türkiye'nin geleceği nasıl şekillendireceğini yazdı: "İnsansız hava araçları büyük güçler için baş belası olabilir, bunu Rusya'ya sormanız yeterli. Ermenistan Rus hava savunma sistemlerine güvendi ve bu kumarı kaybetti."
4.12.2020Dünya
Aliyev: Dağlık Karabağ askeri ve politik yollarla çözüldü
Aliyev: Dağlık Karabağ askeri ve politik yollarla çözüldüAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da yaklaşık 1 aydır ateşkese uyulduğunu belirterek, "Türkiye ve Rusya, Ortak Ateşkes İzleme Merkezi aracılığıyla ateşkesin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor" dedi.
4.12.2020Dünya
Son Dakika... BBC duyurdu, Rusya için felaket Tanklar dizildi, Türk bayrağı...
Son Dakika... BBC duyurdu, Rusya için felaket! Tanklar dizildi, Türk bayrağı...Türk askerinin tek karelik fotoğrafı Rusya'da depreme yol açtı, AP'nin dünyaya servis ettiği bir başka kare ise söze gerek bırakmadı. Sıcak bölgeden bildiren BBC Moskova muhabiri, Türkiye'nin Moskova'nın arka bahçesinde rakip bir oyuncu olarak ortaya çıktığını yazdı. BBC'ye konuşan siyaset yorumcusu von Eggert ise, "Karabağ'da yaşananlar, Moskova'nın sadece Güney Kafkasya'da değil, Sovyetler Birliği sonrası bölgeden geriye kalanlar için gerçekten jeopolitik bir felakettir" diyor. Dağlık Karabağ'daki hezimetin ardından sarsılan Ermenistan'da büyük gün Cumartesi.
3.12.2020Dünya
Son dakika: Fransadan skandal Dağlık Karabağ kararı
Son dakika: Fransa'dan skandal Dağlık Karabağ kararı!Gelen son dakika haberine göre; Fransa'da Ulusal Meclis toplanarak Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanımak için oylama yaptı. Tamamen hukuk dışı karar alan Ulusal Meclis'in başkanı Fransız hükümetine seslenerek "mesaj net" dedi.
4.12.2020Dünya
Son Dakika | İlan ettiler Türkiyeden aldığı SİHAları ilk kez...
Son Dakika | İlan ettiler! Türkiye'den aldığı SİHA'ları ilk kez...Dağlık Karabağ savaşının kaderini değiştiren Türk üretimi silahlı insansız hava araçları Bayraktar TB2'ler'in dünyada yarattığı sansasyona yeni bir haber eklendi. Ukrayna, Türkiye'den aldığı SİHA'ları ilk kez Kırım'da doğrudan Rusya'ya karşı kullanmayı planlıyor.
3.12.2020Dünya
Son dakika... Azerbaycan: Dağlık Karabağ savaşında 2783 asker şehit oldu
Son dakika... Azerbaycan: Dağlık Karabağ savaşında 2783 asker şehit olduAzerbaycan Savunma Bakanlığı, tarihi zaferle sonuçlanan 44 günlük savaşta hayatını kaybeden askerlerin sayısını açıkladı. Resmi açıklamaya göre, 100'den fazla asker de kayıp.
3.12.2020Dünya
Son Dakika Haberleri: Ruslar şoka girdi Türk askerinin Dağlık Karabağdaki fotoğrafı...
Son Dakika Haberleri: Ruslar şoka girdi! Türk askerinin Dağlık Karabağ'daki fotoğrafı...Savaşın sonucunda Dağlık Karabağ'daki tarım arazilerinin yüzde 70'ini kaybeden Ermenistan'da, göstericiler başkent Erivan'ı birbirine kattı. Sınır hattında yeni bir provokasyon karesi yayınlandı, Fransız milletvekillerinin Dağlık Karabağ'a geleceğinin ortaya çıkması ise ortalığı karıştırdı. Türk askerinin Dağlık Karabağ'daki fotoğrafı Rusya'da depreme yol açtı.
3.12.2020Dünya
Azerbaycan 10 Kasımı Zafer Günü ilan etti
Azerbaycan 10 Kasım'ı 'Zafer Günü' ilan ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın yenilgisini kabul eden bildiriye imza attığı 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti.
2.12.2020Dünya
Son Dakika: Düğüm çözülüyor Putin dondu kaldı...
Son Dakika: Düğüm çözülüyor! Putin dondu kaldı...Dağlık Karabağ savaşının ardından tarihi nokta gece yarısı konuldu, Azerbaycan ordusu 28 yıl sonra Laçın'ı geri aldı. Bugün televizyona çıkan Aliyev Rus barış güçlerinin kontrolündeki bölgenin ortasında kalan Laçın'da yeni bir koridor inşa etmeyi önerdi, Kremlin yorum yapmayı reddetti.
2.12.2020Dünya
Son dakika... AP yılın fotoğraflarını geçti Türkiyeden...
Son dakika... AP yılın fotoğraflarını geçti! Türkiye'den...Son dakika haberlere göre, koronavirüs salgınının damgasını vurduğu 2020'de Trump'ın yenilgisi, Dağlık Karabağ savaşı, Beyrut patlaması, protestolar ve doğal afetler öne çıktı.
1.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Sami KohenMilliyet Yazarı
Neden karşı çıkıyorlar?Son zamanlarda Batılı ülkelerden Türkiye’ye karşı yapılan suçlama ve eleştiri konularından biri de, Ankara’nın Dağlık Karabağ savaşı sırasındaki tutumuyla ilgili...
4.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AzerbaycanErmenistanDağlık Karabağ savaşıSon dakikaHaberler

Dağlık Karabağ Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.