Dağlık Karabağ Savaşı

Dağlık Karabağ Savaşı

Son dakika Dağlık Karabağ savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dağlık Karabağ savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dağlık Karabağ savaşı haber sayfamızda...

Dağlık Karabağ Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 249 daglik karabag savasi haberi bulunmuştur.
Paşinyan'a soğuk duş: Mezara çiçek bırakmasını engelledi
Paşinyan'a soğuk duş: Mezara çiçek bırakmasını engellediDağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan Başbakanı, çatışmada ölen Ermeni askerin mezarına çiçek bırakmak isterken asker yakınının tepkisiyle karşılaştı. Asker yakını Paşinyan'a "Size izin vermiyorum" diyerek çiçek bırakmasını engelledi.
18.04.2021Dünya
Yeni SİHA TB3 ve bütün dünyanın dikkatini çeken özellikleri
Yeni SİHA TB3 ve bütün dünyanın dikkatini çeken özellikleriSelçuk Bayraktar TB3'ün özelliklerini anlattı. Yeni SİHA hakkında merak edilen bütün konular açıklığa kavuşmuş oldu.
5.04.2021Haberler
Azerbaycanlılar, Nevruz Bayramı'nda şehitliklere akın etti
Azerbaycanlılar, Nevruz Bayramı'nda şehitliklere akın ettiAzerbaycan halkı, Nevruz Bayramı'nda Ermenistan'ın işgali altındaki toprakları kurtarmak için girdikleri savaşta canlarını feda eden askerlerin defnedildiği şehitliklere ziyarette bulundu.
21.03.2021Dünya
Son dakika haberi | Keskin nişancılar göründü! El bombaları da var
Son dakika haberi | Keskin nişancılar göründü! El bombaları da varErmenistan parlamentosundaki kritik oturum öncesi binanın balkonuna makineli tüfekli keskin nişancılar yerleştirildi. Fırtına öncesi sessizlik yaşanırken, Başbakan Paşinyan soruları yanıtlayacak.
3.03.2021Dünya
Son dakika... Çember daralıyor! Muhtıra sonrası şok gelişme...
Son dakika... Çember daralıyor! Muhtıra sonrası şok gelişme...Ordunun muhtıra verdiği Ermenistan Başbakan Nikol Paşinyan'a bir darbe daha geldi. Muhtıra sonrası birbirine giren ülkede Paşinyan, Genelkurmay Başkanı'nı görevden almak istemiş ancak bu talep Cumhurbaşkanı Sarkasyan tarafından reddedilmişti.
2.03.2021Dünya
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan erken seçim açıklaması
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan erken seçim açıklamasıPaşinyan, muhalefetin belli koşulları kabul etmesi hâlinde erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu açıkladı. Paşinyan'ın istifasını isteyen protestocular Erivan'daki bir hükümet binasını basmıştı.
2.03.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan'da protestocular hükümet binasını bastı!
Son dakika... Ermenistan'da protestocular hükümet binasını bastı!Ordunun muhtıra verdiği Ermenistan'da Başbakan Paşinyan Genelkurmay Başkanı'nı görevden alamadığı ülke bugün bir kez daha karıştı. Reuters haber ajansı, göstericilerin hükümet binasına girdiğini bildiriyor.
1.03.2021Dünya
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.
26.02.2021Haberler
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.
26.02.2021Gündem
Son dakika... Aliyev'den Ermenistan'a açık mesaj
Son dakika... Aliyev'den Ermenistan'a açık mesajAzerbaycan lideri, "Ermenistan'ın 10 Kasım bildirisini uygulayacağını umuyorum. Aksi halde Ermenistan daha da ağır duruma düşecektir" dedi.
26.02.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan'da kıyamet koptu! Yer yerinden oynuyor...
Son dakika: Ermenistan'da kıyamet koptu! Yer yerinden oynuyor...Ermenistan ordusu, İskender füzelerinin patlamadığını söyleyen Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen bir bildiri yayınladı. Paşinyan, uluslararası ajansların 'son dakika' koduyla duyurduğu bildiriye yanıt olarak taraftarlarını sokağa çıkmaya çağırdı ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı. Meydanda halka hitap eden Paşinyan, "Ordu halkın seçtiği iktidara itaat etmeli" dedi. İktidar destekçileriyle muhalifler Erivan sokaklarında yumruk yumruğa kavga ederken, başkent semalarında savaş uçakları alçak uçuş yaptı. Dünya saniye saniye krizi izlerken Rusya, ABD, Türkiye ve Azerbaycan'dan peş peşe açıklamalar geldi. Meclis binası önüne ise, toplanan halka karşı polis birlikleri konuşlandırıldı. Meclis binası önündeki kalabalık, Paşinyan'ın yenilgiyi kabul ettikten sonra yaşanan Meclis binasını baskınını akıllara getirdi. Gelen son dakika haberine göre, Putin ve Paşinyan bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. AB ve NATO'dan da peş peşe açıklamalar geldi.
25.02.2021Dünya
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istedi
Son dakika... Ermenistan ordusu Paşinyan'ın istifasını istediReuters haber ajansı, Dağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan ordusunun Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediğini duyurdu. Paşinyan ise, bir askeri darbe teşebbüsünün olduğunu söyledi ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldığını açıkladı. Kremlin Sözcüsü Peskov, "Ermenistan’daki gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz. Ancak yaşananlar, Ermenistan’ın içişleri meselesidir" dedi.
25.02.2021Dünya
Terter’de savaşın izleri siliniyor
Terter’de savaşın izleri siliniyorDağlık Karabağ savaşı sırasında günlerce bombardıman altında kalan Terter’de yıkım net bir şekilde gözlenirken, normalleşme çalışmaları sürüyor. Bölge, mayınlardan temizlenip imara açılacak.
25.02.2021Dünya
Ermenistan Rus üretimi İskender füzelerini tartışıyor
Ermenistan Rus üretimi İskender füzelerini tartışıyorDağlık Karabağ savaşında 44 günde mağlup olan Ermenistan'da Başbakan Paşinyan Rus İskender füzelerinin patlamadığını ve kullanıma uygun olmadığını söyledi.
24.02.2021Dünya
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyor
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyorDağlık Karabağ savaşında tarihi hezimet yaşayan Erivan yönetimi, Türkiye sınırına 25 km mesafedeki Rus askeri üssünün büyütülmesi için Moskova'ya mesaj verdi. Ermenistan ayrıca savaştan mağlubiyetle ayrılan ordunun yeniden yapılandırılmasında Rusya'nın doğrudan rol oynadığını da açıkladı.
23.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dünyası Meteoroloji Forumu'na mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dünyası Meteoroloji Forumu'na mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem Dağlık Karabağ Savaşı hem de salgın sürecinde yaşadıklarımız, savunmadan diplomasiye, sağlıktan tarıma, turizmden enerjiye her alanda Türk dünyasının birlik, beraberlik ve dayanışmasının önemini göstermiştir." ifadelerini kullandı.
19.02.2021Siyaset
İHA'lar görev başında! Türk ordusu kritik bölgede...
İHA'lar görev başında! Türk ordusu kritik bölgede...Moskova'da imzalanan anlaşma sonrası Türk ve Rus birlikleri beraber çalışmaya başladı. İHA'ların 7 gün 24 saat bölgede kuş uçurtmadığını belirten askeri yetkililer, kritik bölgeden bilgi paylaştılar. Ağdam kentinde kurulan askeri merkezin nasıl çalıştığı uzun zamandır merak konusuydu. Savaş sonrası Türk askeri yeni kurulan merkezde tetikte bekliyor...
5.02.2021Dünya
Hayran kaldılar! Dünyanın en büyüğü, ölümcül bir silah...
Hayran kaldılar! Dünyanın en büyüğü, ölümcül bir silah...ABD'li ünlü Washington Post gazetesi, Türkiye'nin lider pozisyonda olduğu drone teknolojisinin tüm dünyaya yayılmaya başladığını yazdı. Dağlık Karabağ savaşı ve Libya'da Türkiye'nin müdahalesinin, bu olayların kaderini tayin ettiğini ifade eden haber, Bayraktar TB2'ye övgüler yağdırdı. Türk teknolojisine hayranlığını gizleyemeyen Washington Post, Türkiye'nin dış politikasında droneların önemini anlattı.
1.02.2021Dünya
Son dakika... Aliyevler Şuşa'da! Ermenileri çıldırtan poz...
Son dakika... Aliyevler Şuşa'da! Ermenileri çıldırtan poz...Moskova'da Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında imzalanan ikinci anlaşmanın ardından bugün Cumhurbaşkanı Aliyev, eşi ve kızıyla birlikte savaşın kaderinin değiştiği Şuşa'ya gitti. Gezinin fotoğrafları anında sosyal medyada yayıldı.
15.01.2021Dünya
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı! Gerçek hedef...
Son Dakika: Rus gazetesinde yayınlandı! Gerçek hedef...Moskova'da imzalanan anlaşmayla Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kara bağlantısının resmileşmesi Ermenistan'da tsunamiye dönüştü. Başbakan Paşinyan'ın bir kez daha hedef tahtasında olduğunu aktaran BBC'ye konuşan Ermeni analistler, Rusya'nın Azerbaycan'ı tuttuğunu savunuyor. Ancak bir Rus gazetesinde yayınlanan makale, Moskova'nın Dağlık Karabağ'daki gerçek hedefini apaçık şekilde ortaya çıkardı.
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı! Türkiye ve Azerbaycan...
Son Dakika: Yeni harita yayınlandı! Türkiye ve Azerbaycan...Son dakika haberine göre; Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
14.01.2021Dünya
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...
Harita ortaya çıktı! Ruslar yayınladı, doğrudan Türkiye'ye...Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor, Kommersant gazetesi Türkiye ve Azerbaycan'ı doğrudan bağlayacak yeni haritayı bugün sayfalarına taşıdı.
13.01.2021Dünya
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu!
Son dakika haberleri: Anlaşma ilan edildi, silah sesleri duyuldu!Moskova'daki zirvede Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya liderleri kamera karşısına geçti, aynı dakikalarda Erivan'daki gösterilerde Paşinyan'ın sözcüsü görüldü. Ermenistan'ın bile tanımadığı kağıt üstündeki Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'de ise gecenin sessizliği silah sesleriyle bölündü, gerçeğin ortaya çıkması ise çok kısa sürdü.
12.01.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...
Son Dakika Haberi: Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
12.01.2021Dünya
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...
Son dakika haberleri. | Son nokta konuldu! Resmen ilan ettiler...Rusya'nın başkenti Moskova'daki kritik randevu sona erdi, Putin misafirlerine sarılırken Aliyev ve Paşinyan'ın tokalaşmaması dikkat çekti. Ermenistan Başbakanı Paşinyan yanında çantayla masaya oturdu, görüşmenin ardından açıklama yapıldı. Moskova'da ve Erivan'da gösteriler var. Öfkeli protestocuların Moskova Büyükelçiliği duvarına astığı pankartta ise 'Türk Nikol' yazısı var. Toplantının ardından liderler görüşmeye ilişkin bilgi verirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev bir müjdeyi duyurdu. Üç ülke ortak bir bildiriye imza attı.
11.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ErmenistanAzerbaycanDağlık KarabağDağlık Karabağ SavaşıNikol Paşinyan

Dağlık Karabağ Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.